Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

16 Temmuz 2015
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDERİZ

 

İnanç dünyamızda on bir ayın sultanı olarak nitelediğimiz mübarek Ramazan ayının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Türk ve İslam dünyasının zor bir süreçten geçtiği bu zamanda idrak ettiğimiz Ramazan ayında maalesef Türkmeneli’nden Doğu Türkistan’a, Filistin’den Arakan’a pek çok Türk ve İslam coğrafyasından zulüm ve gözyaşı haberleri aldık. Doğu Türkistan’da oruç ve pek çok ibadetin yasaklandığı, Ortadoğu’da pek çok Türkmen soydaşımızın katledildiği ve zulme maruz kaldığı bir Ramazan aynı geçirdik. Bundan dolayı Ramazan bayramına buruk bir şekilde giriyoruz. Yüce Allah’tan bu bayramda niyazımız, zulüm altındaki Türk ve İslam beldelerinin bir an önce kurtuluşa ve huzura ermesini nasip etmesi ve bunu sağlamak için büyük Türk milletine güç, kuvvet vermesidir.

 

Mübarek Ramazan ayında Türk Ocakları olarak geçtiğimiz Ramazan’da başladığımız “Bugün ve Her Zaman Elini Türkmeneli’ne Uzat” yardım kampanyamıza devam ettik. Yardımsever vatandaşlarımızın desteğiyle on binlerce liralık yardımı Ankara, Gaziantep, Hatay ve Osmaniye’deki mağdur ve mazlum Türkmen soydaşlarımıza ulaştırdık. Bu vesileyle bu kampanyaya katılan bütün vatandaşlarımıza da teşekkürü borç biliriz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin, Türk Dünyası’nın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, nice Ramazan ve bayramlara huzur ve afiyet içerisinde erişmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

 

Hayırlı Bayramlar.

 

Not: Türk Ocakları Genel Merkezi’nde bayramlaşma bayramın 2. Günü (18.7.2015) Saat 14.00’te olacaktır. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü