Sivas Şubesi'nden Türkmenlere Büyük Yardım

10 Ağustos 2015
Sivas Şubesi'nden Türkmenlere Büyük Yardım

Türk Ocakları Sivas Şubesi öncülüğünde Ramazan Ayında başlatılan "Türkün elini Türkmen eline Uzat" kampanyası vesilesiyle Suriye'den göç ederek Ankara'ya yerleşen 3500 aileye yaklaşık 20 ton gıda ve acil ihtiyaç malzemesi ulaştırılmıştır.

 

Yardım Kampanyasına Sivas Ülkü Ocakları, TÜRK-İŞ İl Temsilciliği, KAMU-SEN İl Temsilciliği, SOGEV Vakfı  ve üyelerimiz katkı sağlamışlardır. Ramazan Ayı süresince toplanan yardımlar peyderpey Ankara'ya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Üç ayrı tarihte üç ayrı araçla toplandıkça yardım malzemeleri intikal ettirilmiştir. Kuru gıda ağırlıklı olan yardımların dışında çocuk elbisesi, çocuk bezi, çocuk maması, ilaç, battaniye, hasta bezine varıncaya kadar birçok kalemde yardım malzemesini içermektedir. 

 

Bununla birlikte Türk Ocakları Genel Merkezimizin başlattığı "Türkmenler Yardım" hesabına Sivas'tan Ocağımız kanalıyla yaklaşık olarak 20000TL toplanarak ilgili hesaplara yatırılmıştır. Ayrıca Sivas Halkı tarafından Sivas Türk Ocaklarına getirilen bir kamyon giysi ve yardım malzemesi Sivas İlinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ve göçmen ailelere dağıtılmıştır.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü