Zonguldak Şubesinden Terör Olayları Hakkında Açıklama

03 Eylül 2015
Zonguldak Şubesinden Terör Olayları Hakkında Açıklama

Zonguldak Türk Ocağı tarafından son günlerdeki terör saldırıları hakkında bir basın açıklaması yaptı:

 

Eli kanlı bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerin saldırıları kesintisiz hergün devam ediyor. Asker-polis, yaşlı-genç, kadın-erkek, Türk-Kürt demeden vatandaşlarımız kurulan pusularla, patlatılan mayınlarla, yol kesmelerle, silahlı saldırılarla hayatlarını kaybediyorlar. Nice ocaklara ateş düşmekte, umutlar sönmekte, yüreğimiz yanmaktadır.

 

Devletimizin, konularında uzman ve tecrübe sahibi güvenlik güçleri, kolluk kuvvetleri ve siyasi iradeye rağmen nasıl oluyor da terör örgütü, on binlerle ifade edilen silah; cephane ve patlayıcı maddeyi yurda sokuyor. Doğu ve Güney Anadolu bölgelerimizde yolları kesiyor, kimlik sorgulaması yapıyor, vergi topluyor, mahkeme kuruyor, belediyelere eş başkan atamaları yapıyor. Bu ve benzeri olaylar ciddi, tutarlı, güçlü devletlerde olabilecek şeyler değildir. Bu tam anlamıyla bir aymazlıktır.

 

Dün Şemdinli ve Kilis’te terörist saldırılarda şehit olan iki askerimizin acısıyla içimiz kan ağlarken, Mardin’den gelen şehit haberleriyle sarsıldık. Dargeçit İlçe Emniyet Müdürü ile 3 polisimiz insanlıktan çıkmış, gözlerini kan bürümüş teröristlerin kurduğu hain pusu ile hayatlarını kaybedip, şehit düştüler.

 

Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, mesai arkadaşlarına ve büyük Türk Milleti’ne sabrı-cemil, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Devletimizin, bir hukuk devleti olarak isyan eden, başkaldıran, vatanı parçalamaya, milleti bölmeye çalışan, asker-sivil demeden vatandaşlarımızı şehit eden, yakan-yıkan teröristlerin ve destekçilerinin kökü kazınıncaya kadar etkin ve kesintisiz mücadeleyi, kararlılıkla yapması çağrımızı tekrarlıyor ve bekliyoruz.

 

Erol ŞEREF

Zonguldak Türk Ocağı Başkanı

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü