Kurban Bayramımız Mübarek Olsun!

21 Eylül 2015
Kurban Bayramımız Mübarek Olsun!

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN!

 

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Kurban Bayramı Mesajı

 

Aziz Türk milleti,

Kıymetli Ocaklı gönüldaşlarım,

 

On yıllardır  kan ve gözyaşı ile imtihan edilmekte olan İslam dünyası bir kurban bayramını daha hüzün, acı ve gözyaşı ile karşılıyor.

Ülkemizde bölücü terör örgütü PKK ve yandaşları Anadolu mayasında karılan bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek için efendilerinin emirlerini yerine getiriyor.

 

Ortadoğu’da bir yanda küresel güçlerin egemenlik mücadeleleri, diğer yanda baskıcı rejimlerin Müslümanlar üzerindeki zulümleri, beride ise yüce dinimiz İslam’ın adını kirleten, kendilerine  Selefi sıfatı verilen terör örgütlerinin vahşeti hüküm sürüyor.

 

Doğu Türkistan’dan Gazze’ye, Arakan’dan Kırım’a  İslam dünyasının bazı bölgelerinde Müslümanlara karşı katliam, baskı ve zulüm devam ediyor. Böyle bir dönemde bin yıldan fazla bir süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan, büyük şairimiz Yahya Kemal’in “bu son ordusudur İslam’ın” dediği büyük Türk milletine büyük görevler düşmektedir.

Türk Ocakları olaraki kaz ediyoruz, Sağduyu, feraset ve kararlılıkla dış odakların güdümündeki terör örgütünün kökü kazınıncaya kadar mücadele devam etmelidir. Devleti yönetenler çözülmeye yol açan yöntem ve yaklaşımlara asla geri dönmemelidir.

 

Bilim, düşünce, sanat ve siyaset adamlarımız Türk-İslam âleminin içinde bulunduğu bunalımdan çıkarmanın yollarını sadece tespit etmekle kalmamalı, hayata geçirmelidir.

 

Vatanını terk etmek zorunda kalan milyonlarca soydaş ve dindaşımızın acıları dindirilmelidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle kurban bayramınızı kutluyor, Cenab-ı Allah’tan bize, düştüğümüz bu zilletten kurtuluş için muhtaç olduğumuz idrak, izan ve basireti vermesinin niyaz ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Kurban, Allah’a yaklaşmak onun rızasını kazanmak için yoksula, muhtaca, akrabaya yardım etmek demektir. Türk ocakları olarak biz de önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kurban kampanyamız çerçevesinde ihtiyaç duyulan yerlerde dağıtılmak üzere kurban  ibadetimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle kampanyamıza katılan gönüldaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

Türk milletinin birliği ve Türk devletinin bekası yolunda çalışmaya azim ve kararlılıkla devam edecek, etnik fitneye, milletimizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

 

Unutmayalım,

 

Bir hep birlikte Türk milletiyiz.

 

Hayırlı Bayramlar...

 

Prof. Dr. Mehmet ÖZ

 

Genel Başkan

 

Not: Genel Merkez'de bayramlaşma bayramın 2. günü saat 14.00'tedir. Ankara’da kurbanlarını kendi imkânları ile kesenler, dağıtım paylarını, Ankara’daki Türkmenlere ulaştırılmak üzere Kurban Bayramı’nın 2. Günü saat 13.00’le 16.00 arası Türk Ocakları Genel Merkezi’ne teslim edebilirler. 

 

Video Galeri

  • Türk Ocakları 2015 Kurban Bayramı Mesajı

    Türk Ocakları 2015 Kurban Bayr...

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü