Ocakbaşı Sohbeti: Kazan Tatarları ve Tataristan

30 Eylül 2015
Ocakbaşı Sohbeti: Kazan Tatarları ve Tataristan

 

OCAKBAŞI SOHBETLERİ BAŞLIYOR!

 

 

Türk Ocakları Genel Merkezi’nin düzenlediği ve bir gelenek haline gelen Ocakbaşı Sohbetleri başlıyor. Her Cumartesi günü saat 14.00’te Türk Ocakları Genel Merkezi Galip Erdem Salonu’nda yapılacak olan Ocakbaşı Sohbetlerine davetlisiniz.

 

 

Alanında uzman pek çok ismin konuşmacı olarak katıldığı Ocakbaşı Sohbetlerinin ilki 3 Ekim 2015 Cumartesi günü başlayacak.

 

 

İlk programda Türk Ocakları Genel Merkezi ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ve Türk Ocaklı gençlerin gerçekleştirdiği “Türk Dünyası Kültür Başkenti: Kazan” projesinin sonuçlarının değerlendirileceği “Kazan Tatarları ve Tataristan” başlıklı sohbet yapılacak. Sohbette yapılan altı günlük Kazan gezisi kapsamında Kazan ve Tatarlar işlenecek. 3 Ekim Türk Dünyası Günü vesilesiyle yapılacak programın detayları ise şöyle:

 

“3 Ekim Türk Dünyası Günü Münasebetiyle: Kazan Tatarları ve Tataristan”

 

Tarih: 3 Ekim 2015 – Cumartesi

Saat: 14.00

Yer: Türk Ocakları Genel Merkezi Galip Erdem Salonu Balgat / Ankara

 

Konuşmacılar:

  • Doç. Dr. Alper ALP – (Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Türk Dünyası Kültür Başkenti: Kazan projesi akademik danışmanı)
  • Rüştü KAYA – (Gazi Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi, , Türk Dünyası Kültür Başkenti: Kazan projesi koordinatörü)
  • Sadettin ERBAŞ – (Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Yüksek Lisans Öğrencisi, Proje Yürütücüsü)
  • Emre KARTAL – (Gazi Üniversitesi Ortadoğu ve Afrika Çalışmaları Yüksek Lisans Öğrencisi, Proje Katılımcısı)
Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü