Osmaniye Şubesi Gönül Sohbetleriyle Sezonu Açtı

04 Ekim 2015
Osmaniye Şubesi Gönül Sohbetleriyle Sezonu Açtı

Türk Ocakları Osmaniye Şubesi “Kahvaltılı Gönül Sohbetleri” ile sezona merhaba dedi.

Saat sabah dokuz sularında kahvaltı başladı. Kahvaltı sonunda kadim ocaklı Mustafa EROĞLU’nun önce bir “aşrı şerif” ve ardından dua ile eller yüce yaratıcıya açılıp “aminler” göğe yükseldi. Duadan sonra; önce AGAMDER başkanı Av. Selahaddin ARPACI dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi, ardında Türk Ocakları Şube Başkanı Mehmet ÇETİNKAYA ocak çalışmaları ve konuşmacı Emine ÖZGENÇ hanımefendi hakkında açıklamalarda bulundu ve sözü sözün ustası Emine ÖZGENÇ hanımefendiye bıraktı.

Eğitimci yazar Emine ÖZGENÇ hanımefendi kısaca kendini tanıtıp sohbetin konusu hakkında izahatlarda bulundu. Sohbet konusu yeni çıkan, fakat kısa zamanda ikinci baskısını yapan “EYNESİ ANA” kitabında anlatılan İstiklal Harbi ve Trabzon’un kurtuluşu hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Kalabalık bir dinleyici kitlesinin yaklaşık bir buçuk saat çıt çıkmadan dinlemesi hem konunun güzelliği, hem de Emine ÖZGENÇ hanımefendinin güzel ve espirili, zaman zaman dinleyenleri hüzünlendiren, zaman zaman da alkış tufanının kopmasına sebep olan anlatımıydı.

Sohbet sonunda Emine ÖZGENÇ hanımefendi dinleyicilere kitaplarını imzalayıp birebir sorulara cevap vermesi, ardından Osmaniyelilerin ağabeyi şair, yazar emekli millî eğitim müdürlerinden Mehmet AVŞAR beyi ziyaret edip elini öpmesi takdireşayan bir davranış olsa gerekir.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü