Osmaniye Şubesi Gerede Toplantısını Değerlendirdi

13 Ekim 2015
Osmaniye Şubesi Gerede Toplantısını Değerlendirdi

TÜRK OCAKLARI OSMANİYE ŞUBESİ Salı sohbetlerinde GEREDE toplantısının sonuç bildirgesi tartışıldı. Ocak başkanı Mehmet ÇETİNKAYA Gerede toplantısında konuşulanlar, bildiriler, tebliğler ve  birebir sohbetler hakkında bilgi verip ardından toplantı sonuç bildirgesini madde madde okuyup ocaklıların görüşüne sundu. Sonuç bildirgesi:

 

“Türk Ocaklılar, Türk milletine karşı taşıdığı sorumluluğun idrakiyle aşağıdaki hususları kamuoyunun dikkatine sunmayı, tarihî bir görev saymaktadır:

 1. Türkiye'de meydana getirdiği tahribat, bütün boyutlarıyla göz önünde olan "Çözülme Süreci”, tamamen tarihe gömülmeli ve terör örgütüyle akılcı mücadeleyi esas alan millî devlet stratejisi, vakit geçirilmeden yürürlüğe konulmalıdır.

 2. İçine düşürüldüğümüz terör girdabı, ülkemizin en önemli gündemidir. “Çözülme Süreci” boyunca kuvvetlenen “etnik bölücülük”, vatan toprakları üzerinde terör kantonları kurmak, siyasi uzantıları vasıtasıyla etnik ayrışma sürecini hızlandırmak ve Suriye'de fiilen egemen hâle geldiği bölgeleri birleştirme hedeflerine aynı anda ilerlemek için büyük bir saldırı başlatmıştır. Bu büyük tehdit, Türk milletini yeni bir varlık-yokluk mücadelesiyle yüzleşmeye zorlamaktadır. Türk devletini yönetme sorumluluğunu üstlenenler, bu yakıcı gerçeği iliklerine kadar hissetmeli; millî yol haritaları dışında hiçbir çözümün mevcut olmadığını idrak etmelidirler.

 3. Suriye iç savaşının, Rusya'nın müdahalesiyle birlikte evrildiği yeni güzergâh, Türkiye’nin sadece bölgesel değil küresel sonuçlar doğuracak bir yangına komşu olduğunu bütün açıklığıyla göstermektedir. Başta PKK ve IŞİD terörü olmak üzere, Suriye'deki yangının ülkemize sirayet etmesine sebep olabilecek bütün tehditleri gözeten millî bir dış politikaya, her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

 4. Toplantımız devam ederken meydana gelen Ankara'daki menfur saldırı, terörün vahşi ve kanlı yüzünü milletimize tekrar gösterdi. Bir ateş denizine komşu hâle geldiğimiz bu günlerde patlatılan bombaların hedefi Türkiye’mizdir.

 Türk Ocakları olarak; katliamın ardındaki karanlık elleri lanetliyor, her türlü terörü şiddetle kınıyoruz. Bölücü-etnikçi fitnenin yol açtığı, küresel güçlerin bölgemize düzen verme çabalarıyla körüklediği bu şiddet ve vahşet ortamında hayatını kaybeden masum yurttaşlarımıza rahmet, yüce Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

 Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlenenler, görevlerinin gereğini hakkıyla yerine getirmeli; ihmal ve aymazlıklara son vermelidir. Binlerce yıllık tarihe sahip Türk milleti, bu badireleri atlatacak güce sahiptir; yeter ki birlik içinde olalım.

 Büyük Türk milletine saygıyla duyurulur.”

 

Sonuç bildirgesinin okunması sırasında ve sonunda ocaklıya yakışır, ülkücü- milliyetçi  tavır sergilenip zaman zaman sert ama birbirini kırmayan tartışmalar yaşandığı sohbet Perşembe günü okuma saati ve Pazar günü yapılacak olan kahvaltılı sohbet toplantısında buluşulmak üzere kucaklaşılarak ayrılındı.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü