Samsun Şubesinden Türkiye’nin Terör Gündemi Konferansı

17 Ekim 2015
Samsun Şubesinden Türkiye’nin Terör Gündemi Konferansı

Samsun Türk Ocağında TOBB Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nihat Ali ÖZCAN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’nin Terör Gündemi” başlıklı konferans düzenlendi.

 

Şube başkanı Doç. Dr. Serkan ŞEN, yaptığı açılış konuşmasında Türkiye’nin geçtiğimiz hafta yaşadığı terör saldırısını kınadı. Bu saldırıda ölenlerle farklı düşüncelere sahip oluşumuzun Anadolu coğrafyasında terör örgütlerinin cirit atmasını onaylamamız manasına gelmeyeceğini belirtti. Terörün kimden ve hangi gerekçe ile gelirse gelsin kararlılıkla üzerine gidilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Daha sonra kalabalık bir dinleyici kitlesine hitap eden Nihat Ali Özcan, terörün asıl amacının devlet otoritesini itibarsızlaştırarak vatandaşları korku ve umutsuzluğa sürüklemek olduğunun dile getirdi. Devletlerin teröre müzakere ya da mücadele mantığıyla çözüm ürettiklerini kaydeden Özcan Türkiye’nin tavrının 1 Kasım sonrasında netleşeceğini belirtti. Çözüm sürecini gücünü artırma noktasında avantaja dönüştüren bölücü örgütün federalizmle dahi yetinmeyip ayrı bir devlet arzuladığını, güney sınırımızdaki kaostan bu amacını gerçekleştirebilmek için azami ölçüde yararlandığını dile getirdi.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü