Salihli Şubesinden Dünden bugüne Türkiyem Konferansı

18 Ekim 2015
Salihli Şubesinden Dünden bugüne Türkiyem Konferansı

Türk Ocakları Salihli Şubesi güz dönemi ilk konferansını gerçekleştirdi.

 


Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen “Dünden bugüne Türkiyem” konferansına konuşmacı olarak Eski Genel Kurmay Hareket Dairesi Başkanı Emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın katıldı. Emekli Paşa Yalçın, kardeşlik vurgusuna dikkat çekti.

 


Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, MHP İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, Türk Ocakları yönetim kurulu, üyeleri ve davetlilerin katıldığı konferansın açılışını gerçekleştiren Türk Ocakları Şube Başkanı Aybar, bu tür konferansları bu dönemde de düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

 


Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu’yu anlatan Yalçın, petrol  rezervlerinde Suudi Arabistan, doğalgaz’da ise Rusya’nın zengin olduğunu ifade ederek, İran’ın ise petrol ve doğalgaz zengini olduğunu dile getirdi. Türkiye’deki terör konusuna da değinen Yalçın, Abdullah Öcalan’ın yakalanması ile örgütte bir çöküşün başladığını, ancak açılım ile birlikte örgütün tekrar güç kazandığını dile getirdi.

 


Balyoz davasına da değinen Yalçın, kendisinin de bu dava çerçevesinde ceza evinde yattığını söyledi. Bu davayı anlatan Emekli Paşa Yalçın, “Biz hep dik durduk, çünkü biz askeriz” dedi.

 


Türkiye’nin her yerinde mayınların, bombaların patlatıldığını ifade eden Yalçın “Bu mayınlar döşenirken, mit, polis neredeydi. PKK şuan mayınla eylem yapıyor. Yüz yüze çatışma yok” dedi.

 


Konferansı dinleyenlere inanarak, isteyerek, istedikleri partiye oy vermelerini isteyen Yalçın “Benim ülkemin selameti için düşünüyorum diyerek oy verin. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Şuan ki kavga PKK’ya yarar. Biz doğusu ve batısıyla, kuzeyi ve güneyiyle hepimiz kardeşiz” dedi.

 


Konferansta Emekli Korgeneral Yalçın, son olarak sorulan sorulara cevap verirken, Türk Ocakları Şube Başkanı Aybar, vermiş oldukları bilgilerden dolayı Yalçın’a teşekkür ederek çiçek taktim etti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü