Yavuz Bülent Bakiler Karabük'te Konferans Verdi

06 Kasım 2015
Yavuz Bülent Bakiler Karabük'te Konferans Verdi

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde Türk Ocakları Karabük Şubesi tarafından hazırlanan “Şiir Tadında Bir Hasbihal” adlı konferans düzenlendi. Yavuz Bülent BAKİLER’in konuk olarak katıldığı konferans 2.5 saat sürdü. Konferansa il protokolünden temsilciler, öğretim üyeleri, öğrenciler, sendika temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaştan oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yavuz Bülent Bakiler, milletlerin varlığı ve bekasında dilin ne denli önemli olduğunu ifade ettikten sonra Osmanlı Devleti’nin son döneminden günümüze dek Türkçe adına yapılan çalışmalardan söz etti. Türkçenin Türk Dünyasının birleşimi açısından önemini vurgulayarak Rusya’nın bu durumu engellemek amacı yaptığı uygulamaları anlattı. Gençlere, günümüzde Türk İslam Dünyasında yaşanan ve yaşatılan sıkıntıları hatırlatarak temkinli olmalarını, mutlaka okuyarak öğrenmelerini, milli birlik ve beraberliğin neden önemli olduğunu ve Türkiye üzerine oynanan oyunları açıkladı. Konferansın son bölümünde şiirler okuyarak misafirlerin gönlüne yöneldi.

 

Böylesine bir konferans nedeni ile Türk Ocakları Karabük Şubesi ve Karabük Üniversitesi’ne teşekkür etti. Konferans, Türk Ocakları Karabük Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşkın DENİZ ve Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa YAŞAR’ın konuşmacıya ve davetlilere teşekkür etmesi, hediye takdimi ve ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü