Yozgat Türk Ocağı'nda Yahya Kemal Anıldı

07 Kasım 2015
Yozgat Türk Ocağı'nda Yahya Kemal Anıldı

Türk Ocağı Yozgat Şubesi’nin haftalık olağan konferanslarında bu hafta Türk Ocağı Hars Üyesi, Şair, Yazar ve siyasetçi Yahya Kemal Beyatlı anlatıldı. Abide İşhanı Yozgat Şubesi’nde gerçekleşen konferansa Yozgat Türk Ocağı Onursal Başkanı Necati Şahin, eski başkan Niyazı Kılıç, ocak yönetim kurulu üyeleri Cüneyt Cesur, Mehmet Ali Çakır ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cihan Özçelik’in konuşmacı olduğu konferansta katılımcılara Yahya Kemal’in hayatı, düşünceleri ve şiirleri anlatıldı. İyi bir şair olmanın yanı sıra bir fikir adamı ve siyasetçide olduğu anlatılan Yahya Kemal’in Osmanlı döneminde balkanlara yerleştirilen akıncı ailelerden birisine mensup olduğunu ve ömrünün sonuna kadar kalemiyle vatan için mücadele ettiği vurgulanan konferansta, katılımcılardan gelen sorulara da cevaplar verildi.

 

Konferansın sonunda Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Cesur, konuşmacı Öğretim Görevlisi Cihan Özçelik’e günün hatırası olarak Yozgat Türk Ocağı tarafından yayınlanan ‘Osmanlı Devleti ve Bozok Sancağı’ adlı kitap ile Türk Yurdu Dergisi’nin yüzüncü yıl özel sayısını armağan etti. Anlamlı hediyelerden dolayı Yozgat Türk Ocağı yönetim kurulu üyelerine ve konferansa katılan öğrencilere teşekkür eden Cihan Özçelik, konferansını sorulan sorulara verdiği cevaplar ile tamamladı.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü