Rize Şubesinden Ömer Lütfi METE'yi Anma Programı

19 Kasım 2015
Rize Şubesinden Ömer Lütfi METE'yi Anma Programı
Merhum Ömer Lütfi METE ebediyete intikalinin altıncı yılında memleketi Rize'de, Türk Ocakları Rize Şubesi'nden Ömer Lütfi METE'yi Anma konulu Ocak Sohbeti programı ile anıldı.
 
 
Programa Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Harun KAHVECİ konuşmacı olarak katıldı.
 
 
Öğr. Gör. Harun KAHVECİ halen devam etmekte olan doktora çalışmasının tez konusunu oluşturan “Psikobiyografik açıdan Ömer Lütfi METE” hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 
 
 
Kısacık bir ömrün nasıl akıl almaz bir üretim çılgınlığı içinde geçirildiğinin ispatı olan Ömer Lütfi METE'yi, hayatı ve eserlerini anlatarak açıklayan Öğr.Gör.Harun KAHVECİ, böyle bir müstesna ve örnek bir kişi üzerinde çalışma yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. 
 
 
Programa Ömer Lütfi METE'nin Rize'de ikamet eden, başka illerde yaşayan aile efradı ve akrabalarının yanında Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Akademisyenler, Üniversite Öğrencileri ve Rize Ülkü Ocakları yönetimi ile çok sayıda misafir dinleyici de katılım sağladılar.
 
 
Ömer Lütfi METE'nin yirmi bir adet kitabı, onlarca senaryosu, gazete ve dergilerde yayınlanmış pek çok makale ve yazıları hakkında katılımcılar bilgiler edinerek program sonunda özellikle Ömer Lütfi METE ile Rize'de çocukluk ve gençlik dönemlerinde beraber olan arkadaşlarının da hatıralarını paylaşmaları ve başta aziz şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm Türk Büyükleri ve merhum Ömer Lütfi METE'nin ruhlarına hediye edilmek üzere dualar ve Gülce dinletisi ile  programa son verildi.
 
Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü