Denizli Şubesinden Gün Sazak Konferansı

23 Kasım 2015
Denizli Şubesinden Gün Sazak Konferansı

Denizli Türk Ocakları düzenlediği konferanslara bir yenisini daha ekledi. Bir Şehidin Yolculuğu ‘GÜN SAZAK’ adlı kitabın yazarı Himmet Kayhan’ın verdiği konferans ve imza gününe Denizli Türk Ocakları Başkanı Nuri Serbest, Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, Türk Ocakları ve Ülkü Ocakları eski başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş iştirak etti.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş’in 70’li yıllardaki kurmay kadrosunun mühim isimlerinden olan Himmet Kayhan, 8 yıllık bir çalışmanın ardından çıkardığı kitabını ve o dönemde yaşananları salondaki dinleyenlerle paylaştı. Gün Sazak’ın aile yaşantısından ve çetin mücadelelerin yaşandığı dönemden bilinmeyenleri aktaran Kayhan, günümüzde üniversitelerde devlet adamı yetiştirilmediğini ve Gün Sazak’ın devlet adamlılığının halihazırdaki siyasetçilere emsal olması gerektiğinin altını çizerek 12 Eylül 1980 ihtilali öncesi Gümrük ve Tekel Bakanlığı görevini yürüten Gün Sazak’ın kaçakçılığı ve rüşveti sıfıra indirdiğini, dürüst siyasetçi olmanın bedelini ise suikaste kurban gidip şehadet şerbetini içerek ödediğini belirtti.

 

Emsan İlköğretim Okulu konferans salonunda yaklaşık 2 saat süren konferansın akabinde Himmet Kayhan, okurlarına kitabını imzaladı. Kayhan’ın okurlarıyla tek tek ilgilenmesi de gecenin hoş detayları arasında yerini aldı. Etkinliğin sona ermesinin ardından salondakiler, Türkmendağı’ndaki katliama tepki için Ülkü Ocakları’nın yürüyüşüne katıldı.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü