Sivas Şubesi Bayır Bucak Türkmenleri Hakkında STK'larla Birlikte Açıklama Yaptı

23 Kasım 2015
Sivas Şubesi Bayır Bucak Türkmenleri Hakkında STK'larla Birlikte Açıklama Yaptı

Bayır Bucak Türkmenleri için yaptığımız Basın Açıklaması:

 
Türkmenleri Koruyamazsak Türkiyeyi de Koruyamayız.
 

Son günlerde Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik saldırılar vahametini arttırarak devam ediyor. Rus destekli Esed rejiminin saldırılarına karşı kahramanca direnen Türkmenlere acil olarak insani yardımla birlikte silah ve askeri yardım ulaştırılmalı, Türk ordusu duruma müdahale etmelidir. Bayır Bucak Türkmenleri kendi vatanlarını korumakla birlikte aynı zamanda Türkiye için savaşmaktadırlar. İŞİD terör örgütü bahane edilerek Suriye’deki tüm Türkmenler katliama maruz bırakılmakta ve vatanlarını terk etmeye zorlanmaktadırlar. Türkiye için çok stratejik önemi bulunan sınır bölgelerimiz pkk ve işid terör örgütlerinin kontrolüne geçmektedir. IŞİD terör örgütünden temizlenen bölgeler yine PYD'ye terk edilmekte Tüm Suriye sınırımız terör örgütlerinin kontrolüne geçerken buna seyirci kalınması düşünülemez. Rusya, İran, Hizbullah hangi hakla gelip Türkmenlere saldırabiliyorlar. Türkiye’den başka dayanağı olmayan soydaşlarımızı korumak zorundayız. Bu konunun Türkiye’nin ulusal güvenliği açısından da çok önemli olduğu değerlendirilmelidir.

 

Devletimizi bu konuda acil tedbirler almaya ve Türkmen varlığını korumaya çağırıyoruz.


Bugüne kadar Suriye de hayatını kaybeden kardeşlerimize masum ve mazlum insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Türk Ocakları, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası, SOGEV Vakfı, Türk-İş İl Temsilciliği ve Türk Emekli Sen ile birlikte Bayır Bucak Türkmenleri için bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Özellikle para yardımlarınızı bekliyoruz. Toplanan yardımlar acil ihtiyaç malzemesine dönüştürülerek cephedeki savaşan kardeşlerimize ve yakınlarına ulaştırılacaktır. Ramazan Ayında başlattığımız kampanyada yardımlarını esirgemeyen ve destek veren tüm yardımseverlere buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yardımlarınızı bekliyoruz. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü