Sinop Türk Ocağı Genel Başkanımızın Katılımlarıyla Açıldı

05 Aralık 2015
Sinop Türk Ocağı Genel Başkanımızın Katılımlarıyla Açıldı

Türk Ocakları Sinop Şubesi büyük bir törenle yeni hizmet binasında faaliyete geçti. Açılış törenine Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel, Genel Muhasip Aziz Kamil Yılmaz ve Gençlik Kolları Koordinatörü Mehmet Gülsün katıldı. Ayrıca törende Sinop’ta bulunan sivil toplum kuruluşlarından ve siyasi partilerden de önemli bir katılım oldu.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk konuşmayı Sinop Şube Başkanı Metin Oktay Fındık yaptı. Fındık 84 yıl sonra yeniden açılan Sinop şubesinin Türk milletine aynı ilk günkü heyecanla hizmet edeceğini ifade etti. Sinop Türk Ocağı’nın kurucularını anan Fındık, “Gelin tanış olalım” diyerek sözlerini sonlandırdı. Daha sonra Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Genel Başkan Öz, Türk Ocakları’nın kuruluş sürecini anlatan bir giriş yaptığı konuşmasında Türk milletinin insanlık, İslam alemi ve Türk dünyası için büyük hizmetler gerçekleştirdiğini, Türk Ocakları’nın da Türk milletine hizmet etmeye 103 yıldır devam ettiğini ifade etti. Genel Başkan Öz konuşmasına Türk Ocakları’nın günümüzde yaptığı faaliyetleri de anlattı. Sinop Şubesine ve başkan Metin Oktay Fındık’a başarılar dileyen Genel Başkan Öz sözlerini sonlandırdı.

 

Açılışa katılan hazirun yeni hizmet binasını gezerek şube başkanı ve yönetiminden bilgi aldı.

 

Daha sonra Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz “Türkiye’nin Geleceği ve Türk Milliyetçileri” başlıklı bir konferans verdi. Genel Başkan Öz, son 150 yıllık Türk tarihinin bir özetini yaparak başladığı konuşmasında bu süreçte dönem dönem kritik dönemeçlere geldiğindiğini, bugün de bu dönemeçlerden birinde olduğumuzu belirtti. Konuşmasında Ortadoğu coğrafyasındaki büyük yangını değerlendiren Genel Başkan Öz, Türkiye’nin Suriye ve Irak politikaları hakkında görüşlerini ifade etti. Ayrıca iç politikada da etnik bölücülük ve terörün geldiği nokta değerlendirildi. Devletimizi yönetenlerin özellikle Ortadoğu siyasetlerinde önemli hatalar yaptığını ifade eden Genel Başkan Öz, aynı zamanda “çözüm süreci” adı altında yürütülen siyasetin de büyük sorunlar yarattığını söyledi. Bunların bedellerinin çeşitli şekillerde ödendiğini sözlerine ekledi. Türk Ocakları’nın bu konularda her zaman uyarılarda bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Öz, Türk dünyası ve İslam dünyası açısından Türkiye’nin çok önemli bir konumda olduğunu bu bağlamda Türk milliyetçilerine de büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Türk ve İslam dünyası açısından reelpolitiği de göz önünde tutan siyasetlerin uygulanması gerektiğini sözlerine ekledi. Genel Başkan Öz gündemi değerlendirdiği konuşmasını, Türk Ocaklarının önerilerini sıralayarak sonlandırdı.

 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü