Ganire Paşayeva Bolu Şubesinin Konuğuydu

06 Aralık 2015
Ganire Paşayeva Bolu Şubesinin Konuğuydu

Türk Ocakları Bolu Şubesi tarafından düzenlediği Türkiye-Azerbaycan Dostluk Günü etkinliğinde konuşan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, slogan devrinin kapandığını ifade ederek, Türk milletinin tekrar şahlanması için kendi tarihimizi bilmemiz gerektiğini söyledi. Bolu'nun fahri hemşehrisi Ganire Paşayeva, Türk dünyasının yeniden şahlanması için Türk gençlerinin önce bireysel donanımını en iyi şekilde tamamlaması gerektiğini vurgulayarak, her gün 20 dakika kitap okumakla bile bir çok şeyin değişeceğini ifade etti.

 

“Allah böyle vekillerimizin sayısını çoğaltsın”

 

Türkiye-Azerbaycan Dostluk Günü etkinliğinin açılışında konuşan Bolu Türk Ocakları Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva'yı tekrar Bolu'da görmekten dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirtterek, kendisini sadece Azerbaycan Milletvekili olarak değil tüm Türk dünyasının milletvekili olarak nitelendirdiğini söyledi. Zenginbal, Azerbaycan'la Türkiye'nin iki dost ülke değil iki kardeş ülke olduğunu bunu da yaşadığımız Rusya krizinde bir kere daha gördüğümüzü ifade etti.

 

Hamdi Zenginbal'ın konuşmasının ardından Türkiye-Azerbaycan Dostluk Günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın konseri ile devam etti. Mehter takımının çaldığı marşlar salonda büyük bir coşku yarattı. Türkiye-Azerbaycan Dostluk Günü'ne katılanlar her iki ülkenin bayraklarını sallayarak mehter takımına eşlik etti.

 

“Günde sadece 20 dakika kitap okumak bile bu milletin geleceği için önemli bir adımdır”

 

Mehteran konserinin ardından konuşan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Bolu'yu kendi memleketi gibi gördüğünü söyledi. Paşayeva, “Bolu'yu ben ne kadar kendi memleketim olarak görüyorsam siz de Bakü'yü, Karabağ'ı o kadar kendi memleketiniz olarak görmelisiniz. Çünkü oralar da sizin topraklarınız. Türk milletinin toprakları. Bu anlayışla hareket etmeliyiz. Biz millet olarak tüm Türk coğrafyasını ve kendi tarihimizi iyi bilmeliyiz. Türk gençliğinden bir isteğim olacak. Lütfen odalarına dünya haritası assınlar ve orada Türk devletlerinin yerlerini ve Türk nüfusunun olduğu coğrafyayı işaretlesinler. Her gün buna baksınlar. Türk tarihi okusunlar. Günde sadece 20 dakika kendi tarihlerini okusunlar. Bu bile Türk dünyasının ayağa kalkmasında önemli bir dinamik olacaktır” dedi.

 

Konuşmasının ardından Ganire Paşayeva'ya Bolu Türk Ocakları Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü