Muğla Şubesinde Ocakbaşı Sohbetleri ve Gençlik Seminerleri Devam Ediyor

05 Aralık 2015
Muğla Şubesinde Ocakbaşı Sohbetleri ve Gençlik Seminerleri Devam Ediyor

05 Aralık 2015 tarihli (Cumartesi Günü, Saat 19.30) Ocakbaşı Sohbetimizde 11 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Babası Gazeteci Mehmet PEK konuğumuz oldu.

 

Mehmet Pek Bey dinleyicilere; ülkenin içinde bulunduğu, terör meselesini, gazeteciliğe nasıl başladığını ve gazetecilik anılarını, değişik doğu ve batı yazarlarından, filozoflardan verdiği örneklerle “Doğu-Batı” meselelerini, kitap ve okumanın önemi gibi konular üzerinde durup; şehidimizin hususiyetlerini bizlerle paylaştı. Programın sonunda şehidimiz ve bütün şehitlerimiz için Yasini Şerif okundu. Programımıza başta Ocak Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Sabri SİDEKLİ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Kazım TOPRAK olmak üzere birçok Üniversiteli-Liseli genç katıldı

 

Türk Ocakları Muğla Şubesi olarak Ocakbaşı Sohbetlerimiz haricinde her hafta Üniversite öğrencilerimizin kendi aralarında yaptığı “Türk Ocakları Gençlik Seminerleri” de devam etmektedir.  Bu kapsamda 27 Kasım 2015 tarihinde (Cuma Gün, Saat 19.30) “İslâmiyet Öncesi Türk Kültürü (Hunlar)”,  04 Aralık 2015 tarihinde (Cuma Günü, Saat 19.30) “İslâmiyet Öncesi Türk Kültürü (Göktürkler)” konularını Ocağımız gençlerinden Tarih Bölümü öğrencisi Ali ÇETİL anlatmıştır.

 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü