Kütahya Şubesinde Türk Mitolojisi Konuşuldu

11 Aralık 2015
Kütahya Şubesinde Türk Mitolojisi Konuşuldu

Türk Ocakları Kütahya Şubesinin, bu haftaki Ocakbaşı sohbetinin konusu Türk Mitolojisiydi.

 

Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof.Dr Ali TORUN hocamızın konuşmacı olarak katıldığı Ocakbaşı sohbeti, 10 Aralık Perşembe günü dernek binasında yapıldı.

 

Ocakbaşı sohbetinin açılış konuşmasını ve Türk Mitolojisinin önemini vurgulayan, Türk Ocakları Kütahya Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdal ADAY konuşmanı yaptıktan sonra sözü Prof. Dr. Ali TORUN'a bıraktı.

 

Konuşmasını Türk Mitolojisi nedir sorusu ile başlayan Prof. Dr. Ali TORUN daha sonra ; Türk Mitolojisinin karşılaştığı sorunlar, Türklerin Tanrı anlayışı, Türk Mitoloji örnekleri, Genetik Kültür kodları ve Türk Mitolojisinde hayvanların önemini gibi birçok konuyu ele aldı.

 

Ocakbaşı sohbetinin kapanış konuşmasını yapan Türk Ocakları Kütahya Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdal ADAY, Ocakbaşı sohbetimize katılım gösteren KAMU-SEN Kütahya Şubesi Başkanı ve Dumlupınar Üniversitesinde görev alan akademisyen hocalarımıza teşekkür etti. Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ali TORUN hocamıza takdim ettiğimiz hediyemizin ardından sohbetimiz sona erdi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü