Yozgat Şubesinden Kur'an Ahlakı ile Yaşamak Konferansı

21 Aralık 2015
Yozgat Şubesinden Kur'an Ahlakı ile Yaşamak Konferansı

Yozgat Türk Ocağı’nın haftalık olağan konferans programında bu hafta İlahiyatçı, emekli öğretmen Faruk Coşkun, katılımcılara ‘Kur’an Ahlakı’ konulu bir konferans verdi.

 

Türk Ocağı Yozgat Şubesi’nde gerçekleşen konferansa ocak mensupları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, her hafta gençlere ve öğrencilere yapılan faydalı etkinliklerle, yarınların teminatı olan gençleri güzel ahlak, doğru bilgi ve doğru istikamete yönlendirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Yüksel, bu hafta Peygamber Efendimiz’in doğum günü olması münasebetiyle de Kur’an ahlakı konulu bir konferansta buluşmayı uygun gördüklerini dile getirdi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi, İlahiyatçı- Araştırmacı Faruk Coşkun, katılımcılara ahlak kavramı, İslam’da ahlak kavramı gibi konularda bilgi aktardı. Faruk Coşkun, Efendimiz’in ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim’ hadisini hatırlatarak, Efendimiz’in Kur’an ahlakıyla donatıldığını bildirdi. Ahlak ile alakalı Kur’an’dan ayetler ve hadislerle konuya açıklık getiren Coşkun, yeryüzündeki farklı milletler ve farklı dini inançtaki toplulukların ahlak kavramları ve taşımış oldukları ahlaktan da örnekler vererek konferansını sürdürdü. Faruk Coşkun, Kur’an ahlakı konulu konferansını, katılımcılardan gelen sorulara verdiği yanıtlarla sonlandırdı. Türk Ocağı Yozgat Şube Başkanı Nefise Yüksel, Coşkun’a verdiği konferanstan dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü