Doç. Dr. Osman KARATAY'dan Türklerin ve Türkçenin Kökeni Konferansı

12 Aralık 2015
Doç. Dr. Osman KARATAY'dan Türklerin ve Türkçenin Kökeni Konferansı

2015-2016 Güz Dönemi Ocakbaşı Sohbetlerinin sonuncusu (11 Aralık 2015, Saat 19.30) Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Osman KARATAY Hocamız ile yaptık. Hocamız gündüz (saat 14.00) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde “Türklerin ve Türkçenin Kökeni” adlı konferansı akabinde akşam Ocağımızda “Eski Türklerde Din” konulu sohbeti gerçekleştirdi. Hocamız sohbetinde; Şamanizm, Gök Tanrı İnancı, Türklerde Çok Tanrıcılık var mı ? Yok mu?, Hristiyan ve Musevi Türkler, Türklerin İslamlaşma Süreçleri, İlk Müslüman Türk Devleti kim?, Hazarlar, Gagavuzlar, Bulgarlar, Karahanlılar vb. konular üzerinde durdu. Sohbet sonunda Ocağımız gençlerinden gelen soruları cevaplandıran Hocamız, birbirinden değerli kitaplarını alanlar için imzalayarak programımız bitti.

 

Her haftasonu Ocakbaşı Sohbetlerimiz haricinde gerçekleştirdiğimiz “Türk Ocakları Gençlik Seminerleri”nde bu haftaki (12 Aralık 2015, Saat: 19.30)  Konumuz: “İslâmiyet Öncesi Türk Kültürü (Göktürkler Sonrası Orta Asya)” Konuyu Ocağımız gençlerinden Tarih Bölümü öğrencisi Ali ÇETİL anlattı.

 

Programlarımıza (Ocakbaşı Sohbetleri ve Gençlik Seminerleri) Yarıyıl Sonu Sınavlarının başlaması nedeniyle Bahar Dönemine kadar ara verilmiştir.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü