Zonguldak Şubesi 15. Olağan Kongresini Yaptı

20 Aralık 2015
Zonguldak Şubesi 15. Olağan Kongresini Yaptı

Türk Ocakları Zonguldak şubesi 20 Aralık 2015 Pazar günü Genel Maden İşçileri Sendikası konferans salonunda 15. Olağan Kongresini yaptı.

 

Zonguldak Türk Ocağı’nın 15. olağan kongresine, vali yardımcısı Ahmet MAİLOĞLU, Baro Başkanı İbrahim Kerem ERTEM, GMİS Genel Başkanı Ahmet DEMİRCİ, MHP İl Başkanı Hamdi AYAN, MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi KIRANSOY, TÜRKAV Şube Başkanı Mitat BAĞCI, Türk Enerji-Sen Şube Başkanı Selami YOĞURTÇU, ADD Şube Başkanı Mustafa COŞKUN, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin ÖREN, Ülkü-Tek Şube Başkanı Saruhan ÇINAR, Zonguldak İli Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati BAŞAR, İl Müdürleri, Meslek Odaları yöneticileri, Türk Ocağı Üyeleri ve Türk Ocaklı gençlerden oluşan kalabalık bir heyet katıldı.

 

Kongreyi yürütmek üzere oluşturulan divan heyetinde Av. Celal YETİMOĞLU başkan, Av. Necati YÖRÜKOĞLU ve Mad.Müh. Saruhan ÇINAR üye olarak görev aldılar.

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türk Ocağı Başkanı Erol ŞEREF özetle, “Türk Ocağı, Türk yurdunun ateş çemberi içine alındığı ve Türk Milleti’nin ufuklarında kara bulutların dolaştırıldığı bir zamanda milli bir tefekkür ocağı olarak kurulmuştur. Türk Ocakları, Milli Mücadelede ve Milli Devletin oluşunda etkin görevler üstlendi. Türklüğün yüceltilmesi, Milli birliğin ve beraberliğin kuvvetlendirilmesinde imkanları ölçüsünde gayret göstermeye devam etmektedir. Ülke olarak içerde ve dışarda çok sıkıntılı bir dönemden geçilmektedir. Milliyetçilik ayaklar altına alındı. Türksüz bir anayasa yapılmak isteniyor. Milli değerlerimiz süpürülüp bir kenara atılmaya başlandı. Buna da yeni Türkiye demeye başladılar. Türklük olmazsa Millet olmayacağı, Millet olmazsa devlet olmayacağını herkesin bilmesi lazımdır. Devletimizin, Vatanımızın ve Milletimizin varlığı, birliği, istikrarı ve bekası her türlü düşüncenin üstünde olmalıdır. 18 yıldır Başkanlığını yürüttüm büyük bir heyecan ve aşkla bağlı olduğum Ocağımızın Zonguldak Şubesi’nin 15.Olağan Kongresinin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Kongrede bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. İbrahim Kerem ERTEM konuşmasında, “Türk Ocakları, Atatürk’ün ifadesiyle Cumhuriyetimizin, devletimizin anayasal devlet olma hedefini savunmaktadır. Bugün Cumhuriyetimizin ve devletimizin anayasal bir devlet anlayışını tekrar gündeme taşımak bizim için bir görev olmalıdır. Türklüğün sınırları yoktur. Nerede bir mazlum, nerede bir adalet arayan insan varsa Türk’ün ilgi alanı orasıdır. Türk Milleti’nin dünya üzerinde yeni bir model ortaya koyabilmesi için yeterli alt yapısı, geleneği, bilgisi vardır. Bende bir Türk olarak bunu milletimden bekliyorum. Bu dünya değişecekse bu değişimi bizler, yani Türk Milleti yapacaktır.” dedi.

 

Kongrede yapılan seçim sonrasında Zonguldak Türk Ocağı Başkanlığına seçilen Özcan GEDİKLİ, yaptığı teşekkür konuşmasında; “Asırlık bir Ocağın olağan kongresini gerçekleştirdik. Bizleri bu onurlu göreve getirdiğiniz için Türk Ocağı mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişte Türk Ocağı’nda görev yapmış arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Ahiret hayatına intikal eden arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Zonguldak Türk Ocağı’nın kuruluşunda bulunmuş ve uzun yıllar Başkanlık yapmış değerli Başkanımız Erol ŞEREF ağabeyimizin engin tecrübelerinden yararlanmak dileğiyle herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Türk Ocakları Zonguldak Şubesi’nin yapılan olağan kongresi sonucunda; Yönetim, Denetim Kurulları ile Üst Kurul Delegeliklerine ve Hars Heyetine aşağıdaki isimler seçildiler.

 

YÖNETİM KURULU

1-      Başkan            : Özcan GEDİKLİ     (Öğretmen)

2-      Başkan Yard. : Cemil BAHADIR    (Öğretmen)

3-      Sekreter          : Barış IŞIK                (Öğretmen)

4-      Muhasip          : Aydın ÇEVİK         (İşletme)

5-      Üye                 : Yücel NAMAL        (Yard. Doç. Dr.)

6-      Üye                 : Aykut BORAN        (Avukat)

7-      Üye                 : Asım ÖZKAN         (Mühendis)

DENETLEME KURULU

1-      Başkan            : Ramazan YILDIZ    (İşletme)

2-      Üye                 : Hitit GÜLEÇ           (Tekniker)

3-      Üye                 : Ergün GEDİK          (Tekniker)

ÜST KURUL DELEGELERİ:

1-   Özcan GEDİKLİ

2-   Ali Haydar SUNGUR

3-   Cemil BAHADIR

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü