Çankırı Türk Yurdu Topluluğu'ndan 12 Eylül ve Türk Sineması Kofneransı

24 Aralık 2015
Çankırı Türk Yurdu Topluluğu'ndan 12 Eylül ve Türk Sineması Kofneransı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Türk Yurdu Topluluğu tarafından “12 Eylül ve Türk Sineması” adlı konferans düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak “Kafes” filminin yazarı Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu katıldı. Türk sineması ve batı sineması hakkında bilgilere yer veren Şehsuvaroğlu, batı sosyolojisi ve medyasının kültürümüzü oldukça bozduğunu, kendi kültürümüzü yaşatabilmenin ve dünyaya anlatabilmenin en etkili yollarından birisinin ise sinema olduğunun altını çizdi. Konuşmasının devamında Türk Kültürü hakkında bilgilere de yer veren Şehsuvaroğlu; “Çankırı Türklük aleminin önemli merkezlerindendir”, Anadolu mayasının yaklaşık bin yıl önce Horasan Erenleri İle kök saldığı yerlerden biridir” diyerek Çankırı’nın Türk Kültürü için önemine de vurgu yaptı.

 

Samimiyet her şeyin başıdır, yaptığınız işte ve davanızda samimi olmazsanız icra ettiğiniz hiçbir şeyin önemi yoktur, diyen Şehsuvaroğlu; gençlere milli değerlerine ve kültürlerine sahip çıkmaları gerektiği mesajını vererek konuşmasını sonlandırdı.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Müjdeci tarafından Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu’na tuz lambası hediye edilmesinin ardından, Şehsuvaroğlu’nun kitap imza töreniyle konferans son buldu.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü