Dr. Mehmet Güneş Yozgat Şubesinde Kutsal Yolculuk Adlı Bir Konferans Verdi

26 Aralık 2015
Dr. Mehmet Güneş Yozgat Şubesinde Kutsal Yolculuk Adlı Bir Konferans Verdi

Yozgat Türk Ocağı’nın haftalık olağan konferans programının bu haftaki konuğu Yazar Dr. Mehmet Güneş oldu. Mehmet Güneş, katılımcılara “Kutsal Yolculuk-Mekke-i Mükerreme” konulu bir konferans verdi.

 

Yozgat Türk Ocağı'nda gerçekleşen konferansa Türk Ocağı Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. Konferansta konuşan Mütefekkir, Şair-Yazar Dr. Mehmet Güneş, katılımcılara kutsal beldemiz olan Mekke ve Hac ibadeti hakkında geniş ve önemli bilgiler aktardı. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere adlı iki önemli kitabında sahibi olan Mehmet Güneş, Mekke şehrinin kuruluş hikayesi ve mukaddes kitabımızda Mekke ile ilgili vurgulanan konuları aktardı. Mehmet Güneş, Mekke’den fotoğrafladığı kareler ile slayt eşliğinde şehrin ecdadımız Osmanlı dönemindeki durumu ile günümüzdeki aldığı değişiklikleri de katılımcıların dikkatine sundu.

 

Yaklaşık iki saat süren konferansın sonunda Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Dr. Mehmet Güneş’e teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu. Mehmet Güneş ise Yozgat Türk Ocağı kütüphanesine kendi eseri olan iki ciltlik Kutsal Yolculuk Mekke-i Mükerreme adlı eseri hediye etti. Mehmet Güneş, buhranlı günler geçiren ülkemize hizmet edebilmek için Türk Ocağı’nın yaşaması gerektiğini ifade ederek, Türk Ocağı’na hizmet edenlere teşekkür etti.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü