Uşak Şubesinden Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Kimlik Konferansı

26 Aralık 2015
Uşak Şubesinden Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Kimlik Konferansı

Uşak Üniversitesi Tarih Bölümü bölümü öğrencisi Kadir ÖZTÜRK, 26 Aralık Cumartesi günkü Türk Ocakları Uşak Şubesi Öğrenci Sohbeti’nde Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki Kimlik konusunu anlattı.

 

Kadir ÖZTÜRK, Anadolu nüfusunu oluşturan Türk Milleti, Orta Asya'dan, Ortadoğu'dan, Balkanlardan, Kafkaslardan gelen kavimlerden ve Anadoluda yaşayan halklardan  oluşturmaktadır. Türkiye’nin etnik çeşitliliğini bir ayrıştırma aracı olarak gören iç ve dış odaklar bundan alabildiğince yararlanmaya çalışmaktadır. Bu tuzağa bilerek veya bilmeyerek düşen bazı yerli çevreler aslında ülke geleceği için büyük olumsuzlukların oluşmasına katkı sağlamaktadır.Bu durum ülkemizi kaosa sürüklemekten öte bir işe yaramadığı gibi bir ayrışmaya ve ötekileştirmeye neden olmaktadır, dedi.

 

Kadir ÖZTÜRK, Cumhuriyetimizin anayasasında; bulunduğumuz topraklar Türkiye, yaşayanlarda Türk olarak tanımlanmıştır. Ülkemiz’ de kim olursa olsun bunu da kabullenmek zorundadır.Önemli olan yaşadığımız topraklarda herkesin Türk vatandaşı olduğundan gurur duymasıdır.Bu topraklarda ırka dayalı bir sistem yoktur Anayasamız herkesi eşit görür ve eşitlik doğrultusunda herkesin yaşamı güvence altına alınmıştır, dedi.

 

Kadir ÖZTÜRK,  Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanan olayların aklı selim politikalarla çözülebileceğini ve her siyasi partinin dahil edileceği  bir devlet politikası ile  çözümün mümkün placağını dile getirerek konuşmalarını sonlandırmıştır.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü