Ankara Şubesi Hakkında Duyuru

08 Ocak 2016

Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından görevden alınan Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin bir kısmının, görevden almayı iptal etmek için açtıkları davada Yargıtay tarafından Genel Merkez lehine verilen bozma kararı 9. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından da karara bağlanmış ve Yargıtay kararına uyularak davanın reddine karar verilmiştir. Böylece Şube Yönetim Kurulu’nun görevden alınması kesinleşmiştir.

 

Söz konusu şubenin görevden alınmış yönetiminin 10 Ocak 2016 tarihinde yapacağını duyurduğu Genel Kurul hakkında tedbir kararı alınması talebimiz ise Şube Yönetim Kurulu zaten ortadan kalktığı için mahkemece yersiz bulunmuştur. Dolayısıyla söz konusu şubenin Genel Kurul toplaması bu aşamada hukuka aykırı olup, görevden alınan  Yönetim Kurulu üyelerine gönderilen ihtarname ile mahkeme kararı aşağıda eklenmiş, Ankara Şube üyelerinin dikkatine sunulmuştur.

 

Türk Ocakları Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından teşkil edilecek geçici heyet denetiminde Şube Genel Kurulu en kısa zamanda yapılacaktır.

 

Ankara Türk Ocağı üyeleri ve Türk Ocakları camiasına duyurulur.

 

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın Türk Ocakları Mahkemede Başlıklı Yazısı Hakkında Açıklama İçin Tıklayınız

 

EKLER

 

 

 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü