Rize Şubesi Emektar Türk Milliyetçilerini Unutmadı

07 Ocak 2016
Rize Şubesi Emektar Türk Milliyetçilerini Unutmadı
Rize Şubesinden, Anma ve Plaket Takdimli Ocak Sohbeti Programı
 
 
Türk Ocakları Rize Şubesi İsmail Hakkı BARAN'ı Anma ve Türk Milliyetçiliğine 50 Yılı Aşkın Süredir Hizmet Veren Üyelere Palaket Takdimi konulu Ocak Sohbeti Programı Düzenledi.
 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan programda, Enver ve Muharrem Aslan Hocalarımızın Kuran-ı Kerim ve İlahi okumaları ile duaların ardından, Emekli Tarih Öğretmeni - Yazar Ali TAŞPINAR'ın sunumları ile Rize İlinde ilk Milliyetçi Sivil Toplum Kurumunun kuruluşunu gerçekleştiren İsmail Hakkı BARAN'ın hayatı anlatıldı. Programda İsmail Hakkı BARAN'ın ailesinden kızları, Melahat TAŞPINAR, Nermin BARAN PAÇACI ve Sonnur BARAN'da söz alarak, babaları İsmail Hakkı BARAN'ın aile hayatı ve hatıraları ile bu anlamlı gecede paylaşımlarda bulundular.
 
 
İsmail Hakkı BARAN'ı yaşadığı dönemde  tanıma fırsatı bulan, Orhan Naci AK, Ayhan HACIFAZLIOĞLU, Ömer METE ve Mustafa ERBAŞ beylerde  söz alarak, anılarından İsmail Hakkı BARAN'la ilgili paylaşımlarda bulundular.
 
 
Programın, Plaket Takdimi Bölümünde, Türk Ocakları Rize Şubesi ÜyelerindenTürk Milliyetçiliğine 50 Yılı Aşkın Süredir Veren, Zekeriya BERBEROĞLU, Şinasi HATİNOĞLU, Ömer METE, Ahmet KÜÇÜK, Ali TAŞPINAR, Ahmet Rıza KARAMAHMUTOĞLU, Seyfullah FIRAT'a Türk Ocakları Gençlik Komisyonu Üyeleri ve Türk Ocakları Rize Şubesi, Türk Ocakları Akademisi Kursiyerlerince 50.Yıl Plaketi Sunumu gerçekleştirildi. Programa sağlık sorunları ile katılım sağlayamayan Murat SEMİZ'in plaketi ise kendisine verilmek üzere Türk Ocakları Rize Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Turan Aslan MERCAN'a verildi.
 
 
Program hatıra fotoğraflarının alınması, konuklara çay, börek ve tatlı ikramları ile sona erdi.
 
 
Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü