Balıkesir Şubesinde Arif Nihat Asya Konuşuldu

07 Ocak 2016
Balıkesir Şubesinde Arif Nihat Asya Konuşuldu

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi'nde 2016 yılının ilk ocakbaşı sohbeti 07 Ocak 2016 Perşembe günü yapıldı. “Türklerde Bayrak ve Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA” konulu ocakbaşı sohbetinin konuşmacısı Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail ACAR oldu.

 

Ocakbaşı sohbetine MHP Altıeylül İlçe Başkanı İsmail SÖNMEZ ve eşi, yönetim kurulu üyesi Talih ERDOĞAN ve eşi, Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Musa BİLAL, Aydınlar Ocağı Balıkesir Şubesi Başkanı Recep SABİT, TÜRKAV Balıkesir Şubesi Başkanı Dr. Necdet ÖNSÖZ ve yönetim kurulu üyeleri Adnan TATOĞLU, Ahmet ÖZDEMİR, eski Belediye Meclis Üyesi Bayram Ali AVCI, Balıkesir’in çeşitli esnaf, siyasi, ekonomik ve öğrenci çevrelerinden Türk Ocaklılar katıldı.

 

Başkan ACAR “Türklerde Bayrak ve Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA” konulu sohbetinde geçmişten günümüze Türklerde bayrağa olan saygı, sevgi ve bağlılık, Türk bayraklarında renklerin, sembollerin manaları, Arif Nihat ASYA’nın hayatı, şiirleri, edebiyatı, İslam ve Türklük anlayışı gibi konularda konuştu.

 

Başkan ACAR “Türklerde Bayrak ve Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA” konulu sohbetinde Arif Nihat ASYA’nın şiirlerinden örnekler okudu ve sohbetini Arif Nihat ASYA’nın DUAsıyla bitirdi.

 

Biz, kısık sesleriz... minareleri,

Sen, ezansız bırakma Allah’ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma Allah’ım!

Mahyasızdır minareler... göğü de,

Kehkeşansız bırakma Allah’ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allah’ım!

Bize güç ver... Cihad meydanını,

Pehlivansız bırakma Allah’ım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma Allah'ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah'ım!

Yarının yollarında yılları da,

Ramazansız bırakma Allah'ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,

Ya çobansız bırakma Allah'ım!

Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız;

Ve vatansız bırakma Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allah'ım!

 

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail ACAR ocakbaşı sohbetlerinin halkımıza açık olarak, şube binamızda her hafta Perşembe akşamları, saat 19:30’da devam edeceğini belirterek, sohbetlerin video ve fotoğraflarının daha sonra www.balikesirturkocagi.org internet sayfasında yayınlanacağını söyledi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü