Yozgat Şubesi'nde Seyyid Ahmet Arvasi Anıldı

09 Ocak 2016
Yozgat Şubesi'nde Seyyid Ahmet Arvasi Anıldı

Yozgat Türk Ocağı Şubesi’nin haftalık olağan konferans programında bu hafta Cüneyt Cesur konuşmacı olarak yer aldı. Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Cüneyt Cesur, katılımcılara Türk Milliyetçiliği’nin odak noktası Seyyid Ahmet Arvasi’yi anlattı.

 

Yozgat Türk Ocağı’nda gerçekleşen konferansa ocak mensupları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Yozgat Türk Ocağı olarak her hafta düzenlenen akademik düzeydeki konferansların bu haftaki konuğunun Cüneyt Cesur olduğunu dile getirerek, Cesur’un Türk Milliyetçiliği davasına ömür adamış, inanmış, büyük mütefekkir Ahmet Arvasi’yi katılımcılara aktaracağını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

 

Kürsüye gelen Cüneyt Cesur ise Ahmet Arvasi’nin Türk Milliyetçiliği’nin odak noktası olan büyük bir dava adamı olduğunu ifade ederek, erken rahmetiyle Milliyetçiliğin gelişiminin tıkanmışlığıyla, farklı bir anlam ve muhteva kazandığını üzülerek ifade etmek istediğini vurguladı.

 

Cüneyt Cesur, Seyyid Ahmet Arvasi’nin Türk Milliyetçiliği’nin tanımını “Allah ve Resulünün davasıdır” cümlesiyle tanımladığını hatırlatarak, Arvasi’nin kitapları, makaleleri ve ortaya koyduğu mücadelelerinden kesitler sundu. Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Cüneyt Cesur konferansını bu şekilde noktaladı.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü