Ümraniye Şubesi Arif Nihat Asya'yı Andı

13 Ocak 2016
Ümraniye Şubesi Arif Nihat Asya'yı Andı

Türk Edebiyat Tarihine adını "Bayrak Şâiri" olarak  yazdıran Milli Şâirimiz Arif Nihat Asya anma programında açılış konuşmasını Şube Başkan Yardımcısı Harun Güvendi Bey gerçekleştirmiştir.

 

Vefat yıldönümü bu güne rastlayan Türk Ocakları Kurucu Genel Başkanı Türk Şâiri Mehmet Emin Yurdakul'u rahmetle yâd ettik. Programın konuşmacı konuğu değerli Türk Ocaklı eğitimci, edebiyatcı, tarihci Atilla Yalım Hocamız  Arif Nihat Asya'nın hayatını , Milli Mücadelesini, sürgünleri   ve Bayrak  Şiirlerindeki vurguları özellikleri anlattı. Mehmet Emin Yurdakul,Yavuz Bülent Bakiler , Mehmet Akif Ersoy ,Arif Nihat Asya... daha bir çok şâirin şiirlerinde ortak özelliklere yer verildi.

 

Atilla Yalım Hocamız en son güzel bir dua ile konuşmasını bitirdi. Eğitimci Cengiz Köksal hocamız Arif Nihat Asya'dan bir şiir okudu. Kapanış konuşmasını günün anlam ve önemine uygun konuşma yapan Şube Başkanımız Av. Faruk Ülker bey Yavuz Bülent Bakiler hocamızın Anne şiiri ile tamamladı. Değerli konukların sorularını Atilla Yalım hocamız cevaplayarak program son buldu. Şube Başkanımız tüm katılımcılara teşekkür etti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü