Bolu Şubesi Vatansever Türk Aydınları Bildirisi İçin Basın Toplantısı Düzenledi

19 Ocak 2016
Bolu Şubesi Vatansever Türk Aydınları Bildirisi İçin Basın Toplantısı Düzenledi

Kendisi de akademisyen olan Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal ihanet bildirisine imza veren akademisyenleri lanetledi. Sözde akademisyenlerin örgüt bildirisi olarak değerlendirdiği imza kampanyasının Türk üniversite tarihine sürülen kara bir leke olarak geçeceğini belirten Zenginbal, bildiriye imza atan bazı akademisyenlerin düne kadar çözüm sürecinde devleti yönetenler tarafından akıl danışılan kişiler oluşunun da ibret vesikası olarak tarihteki yerini alacağını söyledi.

 VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Türk Ocakları Bolu Şube Yönetimi; Başkan Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal sözcülüğünde yaptığı basın açıklaması ile devletin terör örgütüne yönelik yürüttüğü operasyonlara son vermesi gerektiğini bildiren imza kampanyasında ismi geçen akademisyenleri lanetledi.

 

İmza kampanyasında ismi bulunan akademisyenlerden ‘Sözde akademisyenler’ diye bahseden Zenginbal, şunları söyledi:

 

PKK MEYDAN OKUMA GAFLETİNE DÜŞTÜ”

 

“Bilindiği üzere milletimiz ve devletimiz, tarihimizdeki en ağır ve çirkin saldırılardan birisiyle karşı karşıyadır. Son zamanlarda PKK terör örgütü, bazı şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstermiş, milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuma gafletine düşmüştür. Eşsiz vatanımızda milletimizin birliğini, devletimizin bekasını canı pahasına savunan kahramanların şehadet haberlerinin yüreğimizi dağlamadığı; kahraman vatan evlatlarının hainler tarafından kurşunlanmadığı, katledilmediği gün yok. Saldırıların sadece güvenlik güçlerimizi hedef almadığı, masum vatandaşlarımızın da hedef alındığı bir gerçektir. Eli kanlı teröristleri, savunmasız vatandaşları katleden hainleri cesaretlendirmek için seferber edilen propaganda çarkının dişlileri, kin ve yalanlarını art arda kusarak devletimize ve güvenlik güçlerimize pervasızca saldırmaktadır.

 

SÖZDE AKADEMİSYENLERİN ÖRGÜT BİLDİRİSİ”

 

Unvanlarını yüce Türk milleti ve devletine duydukları kini kusma aracı olarak kullanan sözde akademisyenlerin yayınladığı örgüt bildirisi, bu saldırı ve düşmanlığın artarak devam edeceğinin de göstergesidir. Yalan ve iftiralarla dolu; tek doğru ifade içermeyen bu iftira manifestosu, Türk üniversite tarihine sürülen kara bir leke olarak geçecektir. Bu bildiride imzası olan bazı kişilerin daha düne kadar, “çözüm sürecin”nde devleti yönetenler tarafından akıl danışılan kişiler oluşu da bir ibret vesikası olarak tarihteki yerini alacaktır.

 

“SÖZDE AKADEMİSYENLERİ LANETLİYORUZ”

 

Türk Ocağı Bolu Şubesi olarak terör örgütü ve işbirlikçilerinin hain saldırılarıyla bu saldırılara karşı verilen mücadeleyi hedef alan sözde akademisyenleri lanetliyor; vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainlere karşı kahramanca mücadele eden vatan evlatlarını can u gönülden desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz. Biliyoruz ki millet olarak teröre karşı sergileyeceğimiz güçlü dayanışma, ufkumuzda biriken kara bulutları dağıtmaya yetecek; teröre ve teröriste destek veren hastalıklı zihniyet muradına eremeyecektir” 

 

TÜRKİYE KAMU-SEN'DEN DESTEK

 

Türkiye Kamu Sen Bolu İl Başkanı Hüsnü Yaman açıklamasında geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi sarsan bildiride imzası bulunan akademisyenleri kınayıp lanetleyen Türk Ocakları Bolu Şubesi’nin açıklamasını destekledi.

 

“Türkiye bir savaş içinde,  biz Türkiye sevdalısıyız diyoruz. Bize düşen asker ve polisimizin verdiği mücadelede siyasi angajman ortaya koymadan desteklemektir” diyen Yaman, Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal ve yönetimi tarafından yapılan açıklamaya şöyle destek verdi:

 

“Bunu yapmaya devam edeceğiz, bunu yapmamız geçmiş hataları unutmak ya da affetmek anlamına gelmez. Unutmak yok olmaktır, tarih örnekleri ile doludur, unutmadan yolumuza devam edeceğiz. Sonuna kadar terörle ve teröristle bu mücadeleyi verenlerin yanında olacağız. Bu çerçevede akademisyenlerin bildirisine  karşı Türk Ocaklarının Vatansever Türk Aydınları Bildirisini destekliyoruz. 1128 akademisyen kimin aydını? Bu akademisyenler Diyarbakır Çınar'da  öldürülen üç çocuk içinde bildiri imzalasınlar bizde onları alkışlayalım. Böyle aydınlık  olur mu? 7 Haziran'dan bu yana katledilen vatandaşlarımız ve askerlerimiz ne oldu? Başımıza ne geldiyse bu aydın geçinenlerden geldi.

 

VATANSEVER TÜRK AYDINLARI BİLDİRİSİ


Türk milleti ve devleti, tarihimizdeki en ağır saldırılardan biriyle yüz yüze. Türk milletinin birliğini ve Türk devletinin bekasını yürekten savunanların, çözülmeye yol açacağını ikaz ve ihtar ettiği “Çözüm Süreci” boyunca şımartılan PKK terör örgütü, şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstererek milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuyor. Gün geçmiyor ki, Anadolu'daki sıvasız evlere şehadet haberlerinin ateşi düşmesin. Milletçe her gün kurşunlanıyor, her gün katlediliyoruz. Ancak saldırılar yalnızca güvenlik güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın tertemiz sinelerini hedef almıyor. Eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber edilen propaganda çarkı, yalanlarını pervasızca kusuyor. Akademik unvanlarını Türk milleti ve devletine duydukları ideolojik kinin paravanı haline getiren kesimlerin yayınladığı örgüt bildirisi, bu taarruzun daha da hız kazanarak devam edeceğini gösteriyor. İçinde tek doğru cümle bulunmayan iftira manifestosu, üniversite tarihimize sürülmüş kapkaranlık bir lekedir. Bu zevat arasında yer alan bazı kişilerin daha düne kadar, “çözüm sürecin”nde devleti yönetenlerin aklına danıştıkları kişiler oluşu da bir ibret 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü