Turhal Şubesi 6. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

19 Ocak 2016
Turhal Şubesi 6. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Turhal Türk ocakları şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu Türk Ocaklı üyelerin katılımıyla dernek binamızda gerçekleşmiştir. 


Turhal Türk Ocağı’nda mevcut başkan Alparslan Çelik olağan genel kurulunda toplam üyenin üçte ikisinin katılıp oy kullandığı genel kurul ve sonrasında yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında oy birliğiyle 4. kez güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.


Turhal Türk Ocağı Olağan Genel Kurul toplantısı şube salonunda yapıldı. Yapılan genel kurulun divan başkanlığını Hüseyin CANDAR, katip üyeliğini Abdullah KARADENİZ ile Bekir YAKIN yaptı.


Turhal Türk Ocakları Başkanı Alparslan Çelik yaptığı konuşmada, bir önceki yapılan olağanüstü genel kurul ile bugün gerçekleşen olağan genel kurul arasındaki dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken ileriye dönük yapılması planlanan faaliyetler ile 13 Şubat 2016 cumartesi günü yapılacak olan Türkmen gecesi adlı Suriye ve Bayır Bucak Türkmenlerinin dünü ve bu günü konulu faaliyet hakkında bilgi verdi.


Şube başkanı Alparslan çelik ayrıca konuşmasında şu ifadeleri kullandı “Birinci Cihan Harbinde, Çanakkale’de ve Millî Mücadelede büyük kahramanlıkla gösteren, işgale karşı Türk milletini ayağa kaldıran Türk Ocaklılar, Cumhuriyet devrinde de milletimizin fikrî ve kültürel hayatına büyük katkılar yaptılar. 1931’de kapatılan, demokrasiye geçiş süreciyle yeniden kurulan ve askeri darbe dönemleri dışında bugüne kadar varlığını sürdüren Ocağımız Türklüğün ilim, kültür ve irfan ocağı olma özelliğini devam ettirmektedir. Son yıllarda Türkiye’de, Türklük kavramını tarihî kuşatıcı ve kucaklayıcı manasından uzaklaştırarak etnik kimliğe indirgeme gayretlerine karşı Türklüğün bir medeniyet kimliği olduğunu ısrarla savunmanın çok hayatî bir gereklilik olduğuna inanıyoruz. Türk bir etnisitenin değil, binlerce yıllık tarihe sahip bir milletin, dünya tarihinin en eski birkaç milletinden birinin adıdır. Adsız millet icadı girişimlerine asla geçit vermeyecek, bütün zeminlerde gerçekleri ve doğruları savunmayı sürdüreceğiz. Biz Türk Milliyetçileri, Türk Milletinin birliğinin, Türk devletinin bekasının teminatı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Ayrıca Turhal Türk Ocakları Şube Başkanı "Türk Ocakları Genel Merkezimizin, terör örgütünün Türkiye’yi bölmek, vatanın bir bölümünü kantonlaştırmak için başlattığı hain saldırılara karşı yürütülen mücadeleyi “Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam” olarak alçakça suçlayan bir grup sözde akademisyenin bildirisine karşı aşağıdaki bildiriyi imzaya açmıştır" dedi.

 

TURHAL TÜRK OCAKLARI OLAĞAN GENEL KURUL SONRASI OLUŞAN YÖNETİM KURULU AŞAGIDAKİ GİBİ TEŞEKKÜL ETMİŞTİR


YÖNETİM KURULU
01- Alparslan Çelik Başkan, Milli Eğit. personeli
02- Mehmet Akif Coşkun Öğretmen
03- İsmail Öktem, Öğretmen
04- Yavuz Biçer Öğretmen
05- Faik Yurtsever Öğretmen
06- Selahattin Artuç Öğretmen müdür yrd.
07- Yunus Çalışkan Esnaf
08- Mustafa Süslü, Öğretmen
09- İrfan Kayhan Öğretmen
10- İbrahim Tüter Öğretmen
11- Ali Pulat Emekli
12- Mustafa Kızılyer Esnaf
13- Şeref Uyar Y.Üye, Şeker Fap. Memur
14- Bekir Yakın Esnaf


DENETİM KURULU
01- Sebahattin Aday Denetim Krl Bşk Mali Müşavir
02- Metin Uygur Üye Mali Müşavir
03- Cihat Erdoğ Üye Eğitimci yazar

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü