Muhittin Köksal Osmaniye Şubesinde Anıldı

26 Ocak 2016
Muhittin Köksal Osmaniye Şubesinde Anıldı

Ocak ve şubat ayı Türk Ocakları Osmaniye Şubesi için adeta ölüm fermanların okunduğu gün gibi. Rahmetli Salih Sefa Yazar ve Muhittin Köksal Ocak Ayı'nda sevgililerine kavuştu. Şubat Ayı da rahmetli Sıtkı Keskin ağabeyin sevgilisine uğurlandığı ay. Sıtkı ağabeyi de 02.02.2016 Salı sohbetinde dualarla anacağız.

 

Muhittin Köksal veteriner hekimdi. Yurdun değişik yerlerinde görev yaptıktan sonra Osmaniye’ye yerleşmiş, bir taraftan veterinerlik yaparken diğer yandan da Türk’ün ocağının sönmemesi için çalışıyordu. Ölümünün altıncı yılında “ocağımızın eskimeyen başkanı” Muhittin Köksal sevgili oğlu veteriner hekim Hasan Köksal’ın da katıldığı bir programla anılması bir vefa borcuydu.

 

Programda önce Ocak başkanı Mehmet Çetinkaya tarafından hayat hikâyesini;  dostları, arkadaşları, ülküdaşları Muhittin Köksal’la ilgili hatıralarını anlattılar. Muhittin Köksal’la ilgili yazılan şiir ve yazılar( Prof. Dr. Orhan Kavuncu hocamızın ardından yazdığı yazı da dâhil) okundu.

 

Programın sonuna doğru oğlu Hasan gözleri nemli “benim için gurur günü, babamın unutulmaması beni gururlandırdı. Muhittin Köksal’ın oğlu olmaktan bir defa daha gurur duydum” derken ağlamamak için kendini zor tuttuğu belliydi. Aslında Hasan Köksal konuşurken bütün dostlarının gözleri nemlenmişti.

 

Program sonunda Mustafa Eroğlu’nun okuduğu aşrı şerif,  yapılan dua ve ardından okunan Fatihalar Muhittin Köksal içindi. Program sonunda çay, Osmaniye Yerfıstığı ve Dörtyol’dan gönül insanı Belediye eski Başkanlarından Mehmet Ocak Beyin gönderdiği portakallar ikram edildi. Program 02.02.2016 Salı günü Sıtkı Keskin ağabeyin anılacağı duyurusuyla sonlandırıldı.

 

 Ruhun şad mekanın cennet olsun Muhittin Köksal.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü