Osmaniye Şubesi Sıtkı Keskin'i Unutmadı

02 Şubat 2016
Osmaniye Şubesi Sıtkı Keskin'i Unutmadı

Osmaniye Türk Ocağı'nda eller yaratana Sıtkı Keskin için açıldı. Ölümünün dördüncü yılında sevenleri Türk Ocağı Osmaniye Şubesi'nde bir araya gelip Sıtkı Keskin'i dualarla andı. Sıtkı Keskin’in eşi Süheyla ablamız, yavruları, torunları ve sevenleri Fatihaları Sıtkı Keskin için okudu.

 

Program ilk önce Av. Selahaddin Apacı’nın ikramı olan “Türkistan Pilavı” yenilip ardından BBP Osmaniye İl Başkanı emekli imam İsmail Gümüş'ün okuduğu Kur’an tilaveti ve ardından dua ile başladı. Kur’an tilaveti ve duanın ardından Türk Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Çetinkaya tarafından misafirlere hoş geldiniz selamlaması ve Sıtkı Keskin ağabeyin kısa hayat hikâyesini anlatıp ardından Prof. Dr. Orhan Aslan hocanın Sıtkı Keskin Ağabeyin ölümünün ardından kaleme aldığı yazı okunuyor,  sonra da sevenleri( öğrencileri, arkadaşları, çocukları vs.) tarafından anlatılan hatıralar gözlerde nem, dudaklarda tebessüm oluşmasına sebep oluyordu. Osmaniye’nin renkli simalarından Mimar Haydar Aktürk; “Ben Sıtkı Keskin’i geç tanıdım ama erken kaybettim. Ben dünyaya sadece sol gözle bakarken sağ gözle de bakılabileceğini ondan öğrendim. Tek gözle bakarken dünyadaki olayların bütün olaral görülmediğini ama Sıtkı Keskin’i tanıdıktan sonran olaylara bütün olarak daha sağlıklı nasıl bakılacağını öğrendim” diyordu. Av Selahaddin Arpacı: “Ben Osmaniye’de güzelliği, ülkeyi sevmeyi, Milliyetçiliği Sıtkı Keskin, Salih Sefa Yazar gibi ağabeylerden öğrendim” derken, Enver Üste de: “ Osmaniye’nin Milliyetçi, mukaddesatçı, Ülkücü kimliği Sıtkı Keskin, Salih Sefa Yazar, Mehmet Avşar gibi ağabeylere borçludur. Onlar sadece bizlerin değil bütün Osmaniyelilerin ağabeyleridir” sözleri bir gerçeğin ifadesiydi.

 

Aile adına oğlu Mehmet Keskin söz alıyor ama gözyaşlarına hâkim olamayıp konuşamıyor, herkesi duygulanmasına sebep oluyordu. Büyük kızı Almula İdil Kılıç: “ Ailenin büyüğü olarak sizlere teşekkür ediyorum. Babam beni Ankara’ya üniversite eğitimi için götürdüğünde Türk Ocaklarına götürüp Prof. Dr. Orhan Kavuncu ve Prof. Dr. Turan Güven hocalarımla tanıştırıp beni Türk Ocağına emanet etmişti. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki Türk Ocaklıyım” diyor, ardından da “Fotoğraflarla Sıtkı Keskin” gösterisi ekrana yansıtılıyordu. 

 

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar dağılmayan Sıtkı Keskin’in sevenleri ikili, üçlü sohbetler ve ocak önünde ayaküstü sohbetleriyle devam etti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü