Bolu Şubesi ve Milliyetçi STK'lar Terörü Ortak Bildiri ile Lanetledi

18 Şubat 2016
Bolu Şubesi ve Milliyetçi STK'lar Terörü Ortak Bildiri ile Lanetledi

Bolu’da faaliyet gösteren milliyetçi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ortak ağızdan yaptıkları deklarasyon ile teröre lanet yağdırdı. Deklarasyonu dile getiren Zenginbal, Ankara ve Diyarbakır patlamalarının ardından şehit sayılarının arttığını belirterek “Elleri kurusun. Gafiller, hainler bilsinler ki Oğuz'da er bitmeyecek” dedi.

 

Bolu’nun milliyetçi sivil toplum kuruluşları ortak deklarasyonla Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen hain saldırıları ve terörü lanetledi.

 

“Alemde şer, Oğuz’da er tükenmez” diyen milliyetçiler, terörü besleyen ve destekçisi olanlara “Elleri kurusun” dedi.

 

Türk Ocağı Bolu Şubesi, Türk- İş Bolu Temsilciliği, Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim Sen, Türk Sağlık Sen, Türk Diyanet Vakıf Sen, Türk Büro Sen, Türk Emekli Sen, Türk Ulaşım Sen, Türk Tarım Orman Sen, Türk Kültür Sanat Sen, Türk Yerel Hizmet Sen, Türk İmar Sen, Ülkü Ocakları Bolu İl Temsilciliği, Ülkücü İşçiler Derneği Bolu İl Temsilciliği, Kamu Çalışanları tarafından yapılan açıklamayı Türk Ocağı Bolu Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal okudu.

 

Zenginbal şöyle konuştu:

 

ANKARA VE DİYARBAKIR SALDIRILARI

 

“Alçakça ve kalleşçe Ankara'da iki gün önce düzenlenen menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda ve Diyarbakır'da hayatını kaybeden kahraman asker, polis ve askeri memurlarımıza, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman askerlerimize ve askeri memurlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Türkiye’mizin varlığına kasteden tehdidin her geçen gün büyüdüğü tehlikeli bir dönemeçteyiz. Tarih boyunca benzer badireleri defalarca atlatan, ateşle her imtihanını şerefle veren Türk milleti, elbette bu hain taarruzu da püskürtebilecek kudrettedir.

 

KÜRDİSTAN TASARLANIYOR

 

Ortadoğuda büyük oyun oynanmaktadır. Oyunun adı 'Rusya-Amerika İttifakı ile Mezopotamya sınırlarını revize edip coğrafyayı balkanlaştırmak. Etnik, mezhepsel, siyasal farklılıkları kışkırtıp toprakların parçalanması yoluyla etkisiz devletçikler oluşturma'. Bunun için her zamankinden daha fazla uyanık olunmalı, milli birlik ve beraberlikle olayların üstüne gidilmelidir. Öte yandan küresel güçler devletimizin enerjisini Sur'a, Cizre'ye, Şırnak'a hapsederek bir oldu bittiyle Kürdistan'ın ilanı tasarlanmaktadır. Devletimizin güvenlik tedbirlerini dışarıda ve içerde katliam olarak çarpıtılmakta, şartlar uygunlaştığında yöneticilerimizi savaş suçlusu olarak yargılayabilmenin hesabı yapılmaktadır. Yüz yıl önce Türk'e Ermeni çetelerini musallat edenler şimdilerde bölücü hainleri kullanmaktadır.

 

ŞEHİTLER ÖLMEZ

 

Evet, iki gün önce bir kez daha Ankara'da, yani yüreğimizden vurulduk... Bir kez daha, terörün karanlığı Ankara'mızın üzerine çöktü. Aynı Diyarbakır'da hain pusularda iki gün önce 7 askerimiz, bu gün ise 2 asker 1 polisimiz de şehit düşmüştür. Yastayız... Biliyoruz ki "onlar diridirler".

 

Dede korkut der ki 'Âlem de şer, Oğuz'da er tükenmez!'

 

TEK YUMRUK OLACAĞIZ

 

Ancak gafiller, hainler bilsinler ki Oğuz'da er bitmeyecek. Bir ölür bin diriliriz. Vakit ağıt yakıp kara bağlama vakti değildir. Hainler bilsin ki kahraman asker ve polisimize her zamankinden daha fazla destek olacağız. Tek yumruk olacağız. Bu konuda herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.

 

'Hesap Yarına Kalabilir, Ama Yanlarına Kalmamalı!'

 

ELLERİ KURUSUN

 

Sorumlu makamda olanlar, bu saldırıların bedelinin alınması konusunda muhatabı kim olursa olsun kararlılık göstereceklerine inanmak istiyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştirenlere yönelik olarak Güzel Rabbim'in dediği gibi olsun: "Elleri Kurusun"

 

KAVGA VE ÇEKİŞMELERİ BİR KENARA BIRAKMALIYIZ

 

Sonuç olarak tek bir şeye muhtacız; içerdeki kavga ve çekişmeleri bir kenara bırakıp büyük tehdidi omuz omuza göğüslemeyi başarmalıyız. Türk milleti ve devletinin düşmanlarını korkutan en büyük silahımız, beraberliğimizdir. Şehitlerimizin ruhlarını şâd etmek, etrafımızdaki kuşatmayı kırmak için birlik ve beraberliğimizi kuşanma zamanıdır Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin, güvenlik güçlerimize her zamankinden daha fazla kuvvet versin”

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü