Aydın Şubesi Fırat Çakıroğlu'nu Andı

20 Şubat 2016
Aydın Şubesi Fırat Çakıroğlu'nu Andı

Aydın Türk Ocağı Gençlik Kolu İzmir'de şehit edilen Fırat Çakıroğlu'nu 20 şubat 2016 günü ölüm yıldönümünde andı.

 

Aydın Kent Meydanında gün boyunca gerçekleştirilen çalışmada meydan Fırat Çakıroğlu'nun fotoğrafları ile donatıldı.Fırat Çakıroğlu tanıtıldı.Halka Türk Ocaklı gençlerinin hazırladığı mektup sunuldu. Fırat Çakıroğlu'nun artık kullanamayacağı kalemler halka dağıtıldı.Üniversitelerde silahların ,kavganın değil fikirin,düşüncenin,bilimin hakim olması için gençlere kurşun kalem ve bu gün için hazırlanan özel kitap ayıraçları dağıtıldı."Üniversitelerde PKK terörü istemiyoruz"pankartları asıldı. Halka lokum,şeker ve gül suyu ikram edildi.

 

AYDIN TÜRK OCAĞI GENÇLİK KOLLARINDAN FIRAT’A

 

’Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için’’ tek bir Atsız dizesi seni özetliyor aslında kardeşim.

Kolaydı sadece kendin için yaşamak lakin sen zoru seçtin, vatan toprağına, ay yıldızlı bayrağına kan oldun.

Aslında bunu seçmedin sen, bu senin içinde vardı yiğit doğmuştun bir kere başka türlü yaşayamazdın ki. İdeallerin vardı okuduğun tarih bölümünden mezun olacak, başarılı bir akademisyen olacaktın.  Vatan millet sevgisini anlatacak, vatanını senin gibi seven gençler yetiştirecektin. Belki mezun olup tarih yazamadın kardeşim ama tarihe yazıldın kardeşim. Senin şahâdetin vatan sevgisinin ne olduğunu bir kere daha öğretti bizlere.

Şunu bil ki sensiz geçen bir senenin hiçbir anı sen ölmedin kardeşlerinin kalbinde. Yeniden yeniden doğdun. Adın geçtiğinde, Fırat Yılmaz Çakıroğlu dendiğinde gözler puslandı yürekler yandı, yiğit suretin gözler önüne geldi. Dişler sıkıldı ve tek bir cümle döküldü dudaklardan ‘’alınacak öcümüz var’’ Türk milliyetçiliği ile tanışan kardeşlerimiz ilk seni öğreniyor ilk seninle tanışıyor. Hepsi birer Fırat Yılmaz Çakıroğlu olmak istiyor. Analar çocuklarına Fırat Yılmaz adını koyuyor, yiğit evlatlar yetişiyor kardeşim.

Ölürse tenler ölür canlar ölesi değil. Seni göremiyoruz belki ama emin ol hiç bu kadar diri hiç bu kadar canlı olmamıştın. Kalbin her ülkücünün kalbiyle beraber atıyor. Ölümsüz oldun, bayrağımıza kanın karıştı.

Kutlu davanın, kutlu şehidi kardeşim gözün arkada kalmasın. Senin gibi yiğit bir şehidi olan bu dava elbet güzel günler görecek. Sen borcunu ödedin sıra bizde. Sana yemin olsun bu kahpe düzen değişecek, yılmadan usanmadan çalışacağız, başaracağız binlerce yüz binlerce Fırat Yılmaz Çakıroğlu yetiştireceğiz.

Fıratlar büyüyecek, vatan kurtulacak!

Fıratlar büyüyecek, vatan kurtulacak!

Fıratlar büyüyecek, vatan kurtulacak!

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü