Uşak Şubesi Hocalı Şehitlerini Andı

26 Şubat 2016
Uşak Şubesi Hocalı Şehitlerini Andı

İlimizde bulunan Hocalı Soykırım Anıtı önünde, 25 Şubat'ı 26 Şubat gününe bağlayan gece gerçekleşen Hocalı Soykırımı'nı basın açıklaması yaparak ve  dualarla yad ettik.

 

Açıklama ise şöyle:

 

"Bugün burada tam 24 yıl önce, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki stratejik önemi olan Hocalı kasabasında 25 Şubat gecesini  26 Şubat gününe bağlayan 1992 yılında gerçekleştirilmiş olan SOYKIRIMI anmak için toplanmış bulunuyoruz. 

 

Bu katliam dünyada insanlığa karşı işlenen en kötü suçlardan biri olarak tarihe kara bir leke gibi düşmüştür. Hocalı Kasabası,  Sovyetlerin 366. Mekanize Alayının desteğini alan Ermeni Çeteleri ve Ermeni Silahlı Kuvvetlerince  merhametsizce açılan ateş sonucu 70’i yaşlı, 106’sı  kadın ve 63’ü çocuk olmak üzere toplam 613 sivil insanın, sırf  Türkü olduğu için vahşice katledildiği yerdir.

 

Burada yaşananlar bir vahşetti bir zulümdü. Ne ortaçağda ne de çok uzağımızdaydı. Yakın bir tarihte ve bütün insanlığın gözleri önünde o  kara gecede yaşandı.  İnsanların derilerini soyarak, hamile kadınların karnını yararak, çocukların cesetleriyle oyun oynayarak,  yüzlerce insan, o gece hunharca, barbarca öldürüldü. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek işkence yöntemleri bu insanların üzerinde denendi. Hiçbir suçları yoktu sadece suçları Türk olmalarıydı, gözü dönmüş katiller tarafından hunharca katledilmelerinin tek sebebi,  bağırarak tüm dünyaya haykırıyorum Türk olmalarıydı.

 

Tarihteki en büyük ve en kanlı insanlık suçlarından biri olan Hocalı Soykırımını “UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ”. Zira Türkiye’yi “SOYKIRIM” iddiaları ile suçlayan, gerçekte nasıl birer insanlık dışı cani oldukları belgelerle sabit olan bu katillerin suçlarını kendi yüzlerine ve çifte standartlarla destek olanların yüzlerine ve vicdanlarına haykırmak gerekmektedir. Bu gecede bizlerde Türk Ocakları Uşak Şubesi, Kamu Sen Uşak Şubesi  ve Uşak Alperen Ocakları olarak sizlerden aldığımız güç ve destekle bu insanlık suçunun “SOYKIRIM” olarak tanınmasını, suçluların cezalandırılmasını ve Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiğini tüm dünyaya haykırıyoruz.

 

Böyle günleri hatırlamak,  Türk milletinin tarihi bilincinin ne kadar yüksek olduğunu dünyaya göstermek açısından önemlidir. Bu acılı günümüzde hepimiz,    diri diri yakılan  ve hepimiz işkence görerek ölen Hocalı’lı kardeşlerimizin acısına ortak olmamız gerekmektedir.

 

Aziz Türk Milleti ,  kardeşlerimizin  ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermenileri lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.     

 

Hocalı’da  katledilen bütün kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz ve Allah’tan tüm  şehitlerimize rahmet diliyoruz."

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü