Osmaniye Şubesinden Doğal Yaşantı Nasıl Olmalıdır Konferansı

27 Şubat 2016
Osmaniye Şubesinden Doğal Yaşantı Nasıl Olmalıdır Konferansı

Türk Ocakları Osmaniye Şubesi ve AGAMDER’in ortaklaşa tertip ettiği kahvaltılı “GÖNÜL SOHBETLERİ”nin misafiri Ecz. Halil KIDIK’tı.  

 

Özellikle Eczacılığının yanında “BİTKİLERLE TEDAVİ” konusunda çalışmalarıyla tanıdığımız Halil KIDIK; doğanın ne demek olduğunu açıklarken; “toprağa alelade bir toprak, taşa sadece bir taş, bitkilere süs eşyası, diğer canlılara da basit bir şekilde bakamayız. Çünkü onlar Allah’ın insanların istifadesi için var ettiği şeylerdir. Onların korumak, geliştirmek, gelecek nesillere emanet etmek bizim vazifemizdir” deyip televizyonlarda “süslü bir şekilde sunulan bitkisel ürünlere dikkat edilmeli, reklamlar bizi aldatmamalı, reklamlara aldanmamalıyız” derken uyarıcı görevini yaparken ve ardından “bütün dertlerin devası tabiatta var ama bunu şu bitki şu hastalığa iyi geliyor diyerek rastgele kullanılmaz, nasıl kullanılacağı iyi bilinmeli deva ararken derdimizi büyütebiliriz” deyip bitkilerden nasıl faydalanılması gerektiğini tatlı bir dille ifade etti.

 

Sohbette katılımcıların da sık sık soru sorarak katıldığı sohbette: “Daha Sağlıklı bir yaşantı” dilek ve temennisiyle sohbet sonlandırıldı.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü