Çankaya Şubesi Doktorlarından Göçmen Türkmenlere Sağlık Taraması

20 Şubat 2016
Çankaya Şubesi Doktorlarından Göçmen Türkmenlere Sağlık Taraması

Türk Ocakları Çankaya Şubesi'nin düzenlediği sağlık taraması üyesi Dr. Ahmet Osman Kılıç başkanlığındaki dört kişilik hekim grubu tarafından 20 Şubat 2016 tarihinde Keçiören Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Taramada Türkçe eğitimi alan göçmen çocuklar değerlendirildi. Taraması yapılan yirmi iki çocuktan on ikisinde ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetine gereksinim duyulan hastalıklar saptandı. Bu çocukların hastanelere yönlendirilmesi sağlandı. 

 

Göçmenlerin toplumumuza entegrasyonunun sağlanması için Türkçe öğrenmelerinin teşvik edilmesi büyük önem arz etmektedir. Beşeri gücümüzü etkin ve eşgüdümlü kullanmak açısından "aynı dili" konuşabiliyor olmak bu husustaki ilk basamaktır.

 

Türkçe öğreten ve konuşturan eğitim platformları, göçmenlerin yaşadıkları yeni yerlere uyumunu kolaylaştırıcı bir görev ifa etmektedir. Türk Ocakları bu görevin yerine getirilmesine destek verme ve göçmenlerin toplum hayatına katılımını sağlama bağlamında sağlık hizmetleri ihtiyacına istinaden sağlık taramaları projeleri geliştirmiştir. Bu projelerin devamı niteliğindeki faaliyetlere devam edilecektir. 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü