Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Muğla Şubesinde Konferans Verdi

06 Mart 2016
Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Muğla Şubesinde Konferans Verdi
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ocağımızın davetlisi olarak katıldığı (06/03/2016, Pazar Günü, Saat 19.30) Ocakbaşı Sohbetinde Ocağımız Gençleriyle ve Yönetim Kuruluyla bir araya gelerek "Menteşe İlçesinin (Muğla Büyükşehir'in merkez ilçesi) Sosyal ve Kültürel Durumu ile Belediyecilik"i konuştu.  Sohbette Menteşe’nin bir üniversite kenti olduğunu belirten Başkan Gümüş, öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladı.
 
 
Başkan Gümüş, “İlçemiz Menteşe, üniversitesi ve on binlerce öğrencisiyle bir üniversite kenti. Öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu da Kötekli Mahallemizde yaşıyor. Hal böyle olunca Kötekli Mahallemiz de ilçemizin en hızlı gelişen mahallesi oldu. Tabi biz de Menteşe Belediyesi olarak hızla gelişen Kötekli mahallemize hizmetlerimizi tek tek ulaştırmaya çalışıyoruz. Şuan için Kötekli mahallemizde ki yolların %80’ini tamamladık. Kısa zamanda Kötekli mahallemizdeki yolları çözüme kavuşturduk” dedi.
 
 
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, sohbette öğrencilerin konut, konut kiraları sorununa da değinerek, “Kötekli Mahallemiz az önce de dediğim gibi çok hızlı gelişiyor ve her geçen gün öğrenci sayısı artıyor. Özellikle Kampüsün olduğu yerlerde kiralar yüksek. Ama bu hemen hemen her il de böyle. Yani kampüse yakın olan konutlarda kiralar yüksek. Bende bu kadar yüksek olmasından yana değilim” dedi.
 
 
Sohbette öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplayan Başkan Gümüş’e Ocakbaşı Sohbetlerimize konuşmacı olarak katıldığı için, Türk Ocakları Derneği Muğla Şubesi Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Akar Bey tarafından plaket takdim edildi.
Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü