Polatlı Şubesi'nden Terörü Kınama ve Birlik Beraberlik Mesajı

15 Mart 2016
Polatlı Şubesi'nden Terörü Kınama ve Birlik Beraberlik Mesajı

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, Ankara, Güvenpark’ta meydana gelen bombalı saldırı neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah Rahmet dilerken, acılı ailelere baş sağlığı mesajı yayınladı.

 

Türkiye’nin birlik ve beraberlik için hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken Dereköy “Ülkemizin kalbi Ankara’da maalesef son beş ayda 3. patlama meydana geldi. Daha önce Ankara Garında 102 kişinin, Genelkurmay Kavşağına 300 metre mesafede Merasim Sokak'ta 28 kişinin ve şimdi de Ankara’nın göbeğinde Kızılay Güvenpark'ta 37 kardeşimizin yaşamını yitirdiği facia ile karşı karşıyayız. Maalesef Doğu ve Güneydoğu'da da terörle mücadele ederken son bir yılda 300’ün üzerinde şehit olan asker ve polisimiz bulunmaktadır. Güvenpark'taki patlamada bir şehidimiz de Polatlılı olan ODTÜ’lü gencimiz öğrencimiz Berkay Baş oldu.

 

Ülkemiz hakikaten çok zor günler geçirmektedir. Bir tarafta PKK terörü, diğer tarafta Suriye ve Irak’ın kuzeyinde PYD ve IŞİD terörü. Ortadoğu'da haritaların yeniden çizildiği şu günlerde Avrupa-Amerika ve Rusya’nın bu bölge üzerindeki planları ve hedefleri Türkiye’yi bugün bu durumlara getirdi.

 

Adeta Türkiye’yi bu Ortadoğu'daki yeni çizilecek haritaya mahkum hale getirme projeleri bugün hayata geçiriliyor. Suriye'de ve Irak'taki bu durumu kabul etmezsen ülkeni bu hale getiririz deniliyor. Fransa'da Paris'te meydana gelen patlamada 100 kişinin ölmesi neticesinde tüm dünya liderlerinin orada biraraya gelip terörü lanetlemesi.  Ama aynı duyarlılığı bizim ülkemizdeki terörü karşı göstermemeleri. Avrupa Ülkeleri ve NATO'ya güvenerek bir şey yapmamamız gerektiğinin bir göstergesidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti olarak Doğu'da terör ile mücadeleyi sonuna kadar kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Bunun yanında ülkemizde bulunan yaklaşık 3 milyon Suriye ile ilgili ciddi bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bunların kayıtları ve birarada tutulması gibi. Aynı zamanda istihbarat noktasında daha dikkatli davranılması ve Suriye ve Iraktaki politikalarımızı ve güvenlik politikalarımızı gözden geçirmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması noktasında çalışmaları titizlikle yapmalıyız. Bizi adeta zorla bu Suriye bataklığına çekme çabalarına fırsat vermemeliyiz.  Şehitlerimize Allah'tan rahmet,   ailelerine ve milletimize ve Polatlımıza  başsağlığı diliyorum. Cenabı Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.’’ dedi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü