Daima Türkiye'nin Yanında Olacağız

18 Mart 2016
Daima Türkiye'nin Yanında Olacağız

Erdoğan açıklamasında "Bu toplantımızda enerjiyi, ulaşımı, savunma, askeri işbirliğini görüştük. 6 ayrı anlaşmayı imzaladık. Bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Hükümeti arasında askeri kültür mübadelesine ilişkindi. İkincisi konsolosluk üyelerinin kazanç getirici işlerde çalışmalarına ilişkindir. Adli işbirliği anlaşmasıydı üçüncüsü. Dördüncüsü sürücü belgelerinin değiştirilmesi ve karşılıklı tanınması anlaşmasıydı. Beşincisi teknik işbirliği protokolüydü. Altıncısı stratejik işbirliği anlaşmasıydı" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan YDSK 5'inci Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunarak Kızılay'daki bombalı saldırıya ilişkin "Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler tam aksine kendileri diz çökeceklerdir" dedi.

Aliyev ise hiçbir terör olayının Türkiye'yi yıldıramayacağını söyledikten sonra "bizim kardeşliğimiz ebedidir, biz daima Türkiye'nin yanında olduk ve olacağız" dedi. Erdoğan ile Aliyev'in ortak basın toplantısı sonundaki samimi kucaklaşmaları dikkat çekti.

Türk Yudru Haber

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü