Uşak Şubesinden Çanakkale Mesajı

18 Mart 2016
Uşak Şubesinden Çanakkale Mesajı

18 Mart 1915, Türk Milleti’nin yüksek vatan sevgisi ve bağımsızlığı için gözünü kırpmadan  evlatlarını, kocalarını, düğüne gönderir gibi cepheye gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

 

18 Mart 1915, Türk’ün vatanını düşmana çiğnetmemek için  Yahya Çavuşlarıyla, Koca Seyyitleriyle, kınalı Alileriyle, 57. alaylarıyla kahraman Türk ordusunun zaferidir.

 

18 Mart 1915, son teknoloji silahlarla donatılmış düşman donanmasının İstanbul’u işgal etmek ve kutsal saydığımız vatanımızı ele geçirmek  için yaptığı hamlelerin, Türk Milleti’nin iman, inanç, kararlılık ve vatan sevgisi karşısında çaresiz kaldığı ve Çanakkale boğazının soğuk sulara gömüldüğü  tarihtir.

 

18 Mart 1915, Türk Milletini küçümseyen, Türklük gurur ve şuuruna sahip insanların onuruna ve kutsal bildikleri vatanına göz dikenlerin, Türk Milleti’nin gücünü imtihan etmeye kalkışanların  ders aldığı tarihtir. 

 

18 Mart 2016, bugün geldiğimiz süreçte yaşanan gelişmeler bu eşsiz mücadeleyi veren şehitlerimizin adeta kemiklerini sızlatmakta ve anılarına saygısızlık içermektedir. İçinde bulunduğumuz süreçte, milletimize yönelik tehditlerde herhangi bir azalma olmamış o gün mağlup edilen dış güçler, bugün içimizde  işbirlikçi bularak geçmişteki emellerinden vazgeçmediklerini göstermektedir. Görülmektedir ki, bu ortamı fırsat bilenler, yarım kalan emellerini hayata geçirebilmek ve bu Anadolu’daki hayallerini gerçekleştirebilmek için içimizdeki hainler vasıtasıyla adeta seferberlik başlatmışlardır. Halkların kardeşliği maskesini suratlarına takarak barış çığlıkları atanlar, bedeli kanla ödenen Anadolu coğrafyamız üzerinde kendilerine yer seçenler, makam ve iktidar hırsından ötürü Batı’nın taşeronluğunu yapanlar “Çanakkale Ruhu” ’nda boğulup yok olacaklardır.

 

Atalarımız ortak bir ülkü doğrultusunda birleşerek düşman kuvvetlerin üstesinden gelmiştir. Ne yazık ki iktidarı elinde bulunduranlar etnik milliyetçiliği, kökeni, mezhepçiliği ve cemaatçiliği körükleyerek adeta bir akıl tutulması içindedir. Çanakkale’de hiç kimsenin kökeni ve hangi mezhepten olduğu gündeme dahi gelmemiştir. Çanakkale’de Türklük gurur ve şuuru beyinlerde yer etmiş ve Türk Milleti kavramından uzaklaşılmamıştır. Milletimizin üzerine oyun oynayanlara en güzel cevap Çanakkale Savaşı’nda ve İstiklal Savaşı’nda sergilenen birlik ve beraberlik duygusudur.

 

 Türkçülük fikriyatının temsilcileri olarak  bizler,  Çanakkale Savaşı’ndaki aynı ruh ve anlayışla Türkiye’mizi ve Cumhuriyetimizi koruyacağız,  "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ" sözünü tarihe yazdıran atalarımız gibi, Türk Ocaklılar olarak  dış ve iç bölücü düşmanlara  “Türkiye Cumhuriyeti’ni böldürmeyeceğiz ve parçalatmayacağız”,  vatanımızın namus olduğunu bilerek emanetlerine sahip çıkacağız.

 

Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyorum, adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü