Balıkesir Şubesinden Çanakkale Savaşları Konferansı

17 Mart 2016
Balıkesir Şubesinden Çanakkale Savaşları Konferansı

Türk Ocakları Balıkesir Şubesinin her hafta düzenlediği ocakbaşı sohbetlerinin bu haftaki konusu Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümü sebebiyle Çanakkale Savaşları oldu. Balıkesir Üniversitesi İnk. Tar. Okutmanı Mustafa ÖĞE’nin konuşmacılığını yaptığı sohbet sıcak ve samimi bir ortamda geçti.

 

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail ACAR açılış konuşmasında bazı çevrelerce Mustafa Kemal’in Çanakkale de yokmuş gibi gösterilmek istendiğini söyledi. “Halbuki Mustafa Kemal Çanakkale’nin önemli bir komutanıdır diyen Başkan ACAR son günlerdeki terör olaylarına da değinerek şunları söyledi:

 

“Günümüzde, Türk milletinin varlığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin millî ve üniter yapısını,  anayasamızın ifadesiyle “Devlet’in ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü” ortadan kaldırmayı hedef alanlar, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek veya yerine, fedaral bir devlet kurmak özlemi içindedirler.

 

Esasen bu özlem içinde olan dış mihraklar ve onların içerideki iş birlikçileri, 20. yüzyıl başından beri, “Türk” veya “Türklük” kavramlarını, kuruluşundan beri de “millî” ve “üniter” Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, içlerine sindirememişlerdir. 95yıl önce uygulayamadıkları Sevr’i tekrar uygulamaya koymak istemektedirler. Taşeron olarak da kanlı bölücü PKK terör örgütünü kullanmaktadırlar.

 

Çözüm süreci isteyenlerin de PKK’nın da ortak hedefleri, Anayasamızın ilk dört maddesi ile “Türk vatandaşlığını” tarif eden 66. maddesini değiştirmektir, Nitekim kurucusu ve sahibi “Türk milleti” adı, “Türkiye Cumhuriyeti” olan devletimizin anayasasından “Türk” adını çıkarmak istediklerini her fırsatta açıklamaktadırlar. Böylece, “90 yıllık enkaz” gördükleri Cumhuriyet’imize son vereceklerini zannetmektedirler.

 

Katil bölücü PKK’nın ve “Yeni anayasa hazırlama” düşünce ve çalışmalarının arkasında yatan asıl gerçek budur.

Unutmayalım ki

Milletimizin adı, “Türk”,

Devletimizin adı, “Türkiye Cumhuriyeti”,

Ülkemizin adı, Türkiye,

Dilimizin adı ve devlet dili, Türkçedir.

Bu değerlerin tartışmaya açılmasına hiçbir şekilde razı olamayız.

 

Etnik bölücü siyasi Kürtçülük hareketi PKK ve onun destekçileri, adı 900 yıldır “Türkiye” olan ülkemizde Türk milletinin egemenlik hakkına son vermek için çalışmaktadırlar.

 

Etnik bölücü kanlı terör örgütünün, canlı bombalarla yaptığı katliamlar, ne kadar yüreğimizi dağlasa, içimizi yaksa da milletimizi korkutup yıldıramayacaktır.

 

Kahraman güvenlik güçlerimiz, hepsinin hakkından gelecektir.

Türk milleti, kendi varlığına ve kimliğine kastedenleri, bölücü kanlı terör örgütü PKK ve onlara fırsat verenleri er geç tanıyacak ve gereken dersi verecektir. Bu tarihte hep böyle olmuştur.

 

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi ve Türk milliyetçileri olarak milletimize, millî ve üniter devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelen her söz, hareket ve özellikle PKK terörünü ve sebep olanları şiddetle lânetliyoruz. Bütün varlığımızla “Ne mutlu Türküm diyene” demeye devam ediyoruz.

 

Terör kurbanı bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, aile, dost ve akrabaları ile bütün Türk milletine baş sağlığı, sabır ve metanet diliyoruz.” dedi ve Balıkesir Üniversitesi İnk. Tar. Okutmanı Mustafa ÖĞE’yi kürsüye davet etti.

 

Programın sonunda Başkan ACAR, Mustafa ÖĞE Beye teşekkür etti. Türk Ocaklarına yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine bir teşekkür belgesi, bir kitap ve 28 Ocak 2016 tarihindeki “Millî Mücadelenin Yol Haritası Misak-ı Millî” konulu ocakbaşı sohbetinin video ve fotoğraf DVD’sini hediye etti.

 

Başkan ACAR Türk Ocaklarının 104. kuruluş yıldömünü sebebiyle 24 Mart 2016 Perşembe günü saat 19:30’da yapılacak olan ocakbaşı sohbetinin konusunun “Türk Ocakları ve Türk Ocaklı Ünlüler” olduğunu söyleyerek tüm Balıkesir halkını ocakbaşı sohbetine davet etti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü