Kuşadası Şubesi Yeni Hizmet Binası Açıldı

18 Mart 2016
Kuşadası Şubesi Yeni Hizmet Binası Açıldı

Türk Ocakları Kuşadası Şubesi 18 Mart 2016 tarihinde yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Aydın Vali Yardımcısı Mustafa AYHAN, Kuşadası Kaymakamı Muammer AKSOY, Türk Ocakları Genel Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan ARSLAN, 23. Dönem Aydın Milletvekili Recep TANER, Türk Ocakları Aydın Şubesi Başkanı Dr. Eyüp DOYURAN, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Türk Ocaklı ve Kuşadalılar katıldı.

Binanın açılışında bir konuşma yapan Türk Ocakları Kuşadası Şubesi Başkanı Cemal SARI, mevcut binanın Kuşadası Belediyesinin mülkü olduğu, belediye meclis kararı ile binanın kullanımının Türk Ocakları’na tahsis edildiğini söyleyerek, bu tahsisin gerçekleştirilmesinde desteği olan Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI’ya Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Hayati ATLI’ya, Önceki dönem Kuşadası Türk Ocağı Başkanı Hasan FURUNCU’ya ve destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Türk Ocakları’nın devlet ve millet hayatında önemli katkıları olduğunu ifade eden SARI, “Türk Ocakları’nın 104 yıllık şerefli yolculuğuna Kuşadası’ndan da 2009 yılında iştirak ettik ve bugüne kadar önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Bugünden sonra da Türk Ocakları olarak Türk Milleti’nin sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Düzenlenen törende konuşan Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, Türk Ocakları'nın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek yeni binanın hayırlı olması temennisinde bulundu.Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Türk Ocaklarının 1912'den bu yana toplumdan yana tavır sergilediğini ve diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olduğunu vurgulayarak, “" Türk Ocakları oluşumu bizler için çok anlamlı ve çok değerlidir" dedi.Türk Ocakları Genel Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan ARSLAN’da, Türk Ocakları’nın bugüne kadar yaptığı hizmetlerin kıymetinden bahsederek, Kuşadası’nda Türk Ocaklarımızın aktif olması bizleri sevindirmiştir, dedi.

 

Daha sonra Kur’an tilaveti ve dualarla Kuşadası Türk Ocağı’nın yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü