Burdur Şubesinden Çağdaş Kızılema Konulu Sohbet

22 Mart 2016
Burdur Şubesinden Çağdaş Kızılema Konulu Sohbet

Türk Ocakları Burdur Şubesi'nde, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet ÇOLAK Hocamızın katılımıyla "ÇAĞDAŞ KIZILELMA" Ocakbaşı Sohbeti düzenlendi.

 


Kızılelma'nın tarihsel gelişimine değinen hocamız, çağımızda Türk Milletine, Batı Emperyalizminin biçmeye çalıştığı görevi, Alvin Toffler'ın "3. Dalga" kitabını da kaynak gösterip bunlara karşı alınması gereken tedbirleri ve Kızıl Elma'nın yeniden çağa uygun şekillendirilmesine değindi.

 


Özetle sohbetinde hocamız"Asıl Kızıl Elma; daima Türk Cihan Hakimiyetidir. Fakat Milli bir üretim, sağlam ve güçlü bir ordu, bilimi esas alan bir eğitim ve milli bir ruha sahip yeni nesil yetiştirmek lâzım ki buna erişebilelim. Ve daha sonrası için yeni Kızıl Elma'lar ve projeler hedefleyelim. Çağımızda cereyan eden bu medeniyetler çatışmasında Türk Milleti var olma ve yok olma savaşı vermektedir. Dünyanın bütün medeniyetleri bu savaştan geçmiş ve ancak çağa ayak uydurup, kendini geliştiren, üreten, bölgesinde güç olan ve dünyada söz sahibi olan milletler ayakta kalmıştır. Bizim derhal elli yıllık yüz yıllık uzun vadeli projeler üretmemiz gerekir. Bu sebeple bu ocakların ve burada yetişen neslin "Çağdaş Kızılelma"yı gerçekleştirmede önemi büyüktür" dedi.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü