Namık Kemal Zeybek Uzunköprü Şubesinde Konferans Verdi

25 Mart 2016
Namık Kemal Zeybek Uzunköprü Şubesinde Konferans Verdi

Sunuculuğunu Gençlik Kolu Başkanı Kıvanç SELÇİOĞLU'nun yaptığı konferans programının açış konuşmasında konukları selamlayan Ocak Başkanı Ahmet ACAROĞLU; "Eleştirilere eyvallah ama  ATATÜRK'e hakarate asla izin vermemeliyiz. Atatürk'ü emperyalistlerin,batılı haydutların sevmesini bekleyemeyiz. Çünkü onların oyunlarını  O bozdu. Sevr'i O parçaladı. Ama bu mübarek vatanda O'nun sayesinde yaşam hakkı kazananların O'na düşmanlığını Allah'a ve sizin tertemiz vicdanlarınıza havale ediyorum. Bu gece TÜRK OCAKLARI'nın 104.kuruluş yıldönümü ile birlikte Nevruz coşkusunu yaşıyoruz" dedi.

 

Namık Kemal ZEYBEK “NEDEN ATATÜRK ?” konulu konferansında  kendine has üslubu ile Atatürk’ün gerçek bir mümin,iyi bir Müslüman olduğunu anlattı. Sahte ve cahil din adamlarının Kur'an ve Hadislerle çelişen  yorumlarını din gibi algılayan bazı tarikat ve cemaat mensuplarının,”Hayatta en gerçek mürşit ilimdir,fendir” diyen Mustafa Kemal’i dinsiz gibi anlattıklarını söyledi. Düşünmeyen, yeni tefekkür pencereleri açamayan aydınların bizi geri bırakıp batılı emperyalistlere mahkum ettiklerini söyleyen ZEYBEK; Allahüekber diyerek kalkan kılıçların, yine Allahüekber diyen kafaları kopardığını, İslam dünyasının kurtuluşunun ancak gerçek Kur'an ruhu, güzel insan Hz.Muhammed’in örnek ahlakı  ile,akıl ve bilime dönmekle mümkün olabileceğini vurguladı.

 

Konferansın sonunda Uzunköprü Türk Ocağı Şube Başkanı Ahmet ACAROĞLU,  N.K.ZEYBEK’e bir çiçek buketi,Uzunköprü Belediye Başkan Vekili  Engin BULUT da  anmalık olarak bir Uzunköprü Tablosu takdim etti.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü