Karabük Şubesi Tüm Yönleri İle Ermeni Meselesi Paneli Düzenledi

09 Nisan 2016
Karabük Şubesi Tüm Yönleri İle Ermeni Meselesi Paneli Düzenledi

Türk Ocakları Karabük Şubesi, 2016 yılı bahar dönemi kültürel faaliyetlerine konferansları ile devam etmektedir.

 

Şube başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşkın DENİZ, önümüzdeki haftalarda 2 konferans daha düzenleyeceklerini belirtti ve Karabük’te yaşayan herkesi konferanslara davet etti. Konferanslar ile ilgili tüm bilgi ve davetiyelere ocağın internet sayfasından (www.karabukturkocagi.com) ve facebook adresinden (facebook.com/turkocaklarikarabuk.subesi) ulaşılabileceğini belirtti.

 

Şube başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşkın DENİZ, 09 Nisan 2016 tarihinde düzenlenen ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Ocakları Merkez Hars Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yusuf SARINAY, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep KARACAKAYA ve Türk Ocakları Kastamonu Şubesi Başkanı ve Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Serhat YILMAZ’ın konuşmalarıyla katıldığı “Tüm Yönleri İle Ermeni Meselesi” adlı konferans hakkında bilgi verdi.

 

“09 Nisan 20616 tarihinde saat 16.00’da Karabük Kent Meydanı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma DANIŞMAN, Karabük İl Emniyet Müdürü Serhat TEZSEVER, Siyasi Parti ve Basın Temsilcileri, Öğretim üyeleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Konferansta; tarihi onurlu mücadeleler ile dolu, inancı gereği hakkı ve adaleti her zaman ön planda tutan, savaş esnasında düşmanına gösterdiği merhamet ile dünyaya örnek olan aziz Türk milleti açısından; yüzyıllarca sadık millet olarak nitelendirdiği Ermeni vatandaşların, Rusya’nın kışkırtması sonucunda Türk milletine yönelik saldırıları kapsamında alınan önlem gereği yaşama alanlarının değiştirilmesi esnasında yaşanan gelişmelerin nasıl da yalan ve iftira üzerine kurulu bir plana alet oldukları anlatıldı. Gerçek dışı söylemlere dayalı bu planın tarihçiler tarafından çözümlenmesi gerekirken bir olay olmasına karşın siyasi malzemeye dönüştürüldüğü, bu iftira planının Ermenistan için adeta bir varlık sebebine nasıl çevrildiği belirtildi. Ermeni diasporasının bu iftira planı üzerinden nasıl ekonomik gelir elde etmeye devam ettiği anlatıldı. Tüm bu gelişmelerin uluslararası hukuk açısından ne ifade ettiğine ayrıntısı ile değinildi. Ayrıca Ermenilerin 1870’li yıllardan itibaren kendi milletinden destek bulabilmek amacı ile kendi insanlarına yönelik nasıl terör saldırıları düzenlediğine ve tehditler ettiğine örnekler verilerek değinildi. Bu kapsamda 3 T olarak ifade edilen Ermeni hedeflerinin aslında terör ile birlikte 4 T olarak ifade edilmesi gerektiği ifade edildi. Gençlerimizin bu konuda tarihi gerçekler ile ilkokuldan itibaren bilgilendirilmesi gerektiği belirtildi.”

 

Geniş bir katılımın sağlandığı konferans hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü