Elazığ Şubesinden Kutlu Doğum Haftası Mesajı

13 Nisan 2016
Elazığ Şubesinden Kutlu Doğum Haftası Mesajı

YAŞAR, Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği Kutlu Doğum Haftasına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

---

 

"14 asır önce, karanlıkta kalmış insanlığa bir güneş gibi doğan, müminler için gerçek bir hidayet rehberi ve rahmet olan Kur”an-ı Kerim ile bu rahmet, bereket ve aydınlık kaynağını tebliğ eden sevgili Peygamberimizin mukaddes mesajlarının daha iyi idrak edilmesi gereken bir insanlık döneminden geçmekteyiz.

 

Peygamber efendimiz cihanı aydınlatan bir güneş gibi cahiliye karanlığını bastırmış, kutlu bir ışık gibi tüm insanlığın yolunu aydınlatmıştır. O, insanlığa varlık sebebini hatırlatmış, insanlığı yüce değerler etrafında birleştirmeye çalışmış ve zulüm çağında yaşayan kimsesiz ve ezilmişlerin umudu olmuştur. 

 

Hz. Muhammed 23 yıllık peygamberlik dönemi boyunca, iyi ve doğru ilkeleri kuşatıcı uygulamalara dönüştürmüş, bu kapsamda sapkın inançların yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı öğütlemiştir.

 

Ne var ki, doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14 asır sonra, bugün dünyanın her kıtasına yayılmış Müslümanların ve İslam camiasının düşündürücü hali, maalesef onun tam olarak anlaşılamadığına işaret etmektedir. Hz. Peygamber'in tebliğinin içerdiği değerler evrensel niteliğe sahip olmasına rağmen, bunlardan İslam âleminin gereken sonuç ve dersi çıkaramadığı ortadadır.

Bugün manevi bir arayışa yönelmiş insanlık için, muhteşem bir ahlak ve medeniyet modeli olması gereken yüce dinimizi, insanlığa kurtuluş umudu olarak niçin gösteremediğimizin öz eleştirisini her müslümanın yapması gerektiği açıktır.

 

Bu vesile ile bu kutlu haftanın, İslam dininin tüm zamanları kapsayan mesajlarını, doğru ve açık, etkili ve yaygın bir şekilde anlatan Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'in daha iyi anlaşılmasına vesile olması en büyük temennimizdir.

 

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Kutlu Doğum Haftasının, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Yine bu kutlu haftada vatan toprağına canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz Türk milletine baş sağlığı diliyorum."

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü