Çanakkale Şubesinden Türk Milliyetçiliği Üzerine Okumalar Gençlik Sempozyumu

15 Mayıs 2016
Çanakkale Şubesinden Türk Milliyetçiliği Üzerine Okumalar Gençlik Sempozyumu

Çanakkale Türk Ocağı Gençlik Kolları'nın "Türk Milliyetçiliği Üzerine Okumalar" adıyla başlattığı Gençlik Sempozyumlarından ilki Erol GÜNGÖR'ün kıymetli kitapları üzerine düzenlenmiştir. Sempozyuma katılan arkadaşlarımızın tahlil ettiği bölümler aşağıdaki gibidir: 

 


Mehmet Ali ÖZER - Kültür Değişmesi ve Milliyetçilik kitabından 'Teknoloji ve Kültür Değişmesi', 'Bir Zihin Yapısının Tahlili', 'Küçük Şeyler' ve 'Örf ve Adetler' adlı bölümler üzerine yazıları ile katılmıştır. 


Tugay TURAN - Türk Kültürü ve Milliyetçilik kitabından 'Milliyetçilik ve Halkçılık' ve 'Milli Kültürün Dünü ve Bugünü' adlı bölümler üzerine yazıları ile katılmıştır.


Fatıma Betül KORKMAZ - Kültür Değişmesi ve Milliyetçilik kitabından 'Milli Tarih Meselesi' adlı bölüm üzerine yazılarıyla katılmıştır. 


Melih Cem SAMURKAŞ - Türk Kültürü ve Milliyetçilik kitabından 'Bir İnsan ve Bir Kültür' ve 'Ölenler ve Yaşayanlar' adlı bölümler üzerine yazıları ile katılmıştır. 


Recep BOZ - Türk Kültürü ve Milliyetçilik kitabından 'Münevver Halk Ayrılığı' ve 'Dil Sorunu' adlı bölümler üzerine yazılarının yanında 'Günümüzdeki Milliyetçi Tasavvurları' , 'Kaybolan Milliyetçiliğin İçinde Tam Da Biz Vardık' ve ' Yeni Bir Tabir; "Dayıizm" ' başlıklı yazılarıyla katılmıştır.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü