Bolu Şubesinden İftar Programı

21 Hazıran 2016
Bolu Şubesinden İftar Programı

Geniş bir kitleye verilen iftar davetinde konuşan Türk Ocağı Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, verdiği mesajlarla dikkat çekti. Müslümanların birbirlerinin ayıbını gece gibi örtmesi gerekirken savcı gönderip tayin çıkardığını söyleyen Zenginbal,  makam sahiplerinin ise kendileri gibi düşünmeyenlere zul ettiğini belirtti. Bunun vatan hainliği olduğunu söyleyen Zenginbal, “Lütfen birbirimizin ayağına basmayalım” diye konuştu.

 

Türk Ocakları Bolu Şubesi Yönetimi tarafından protokole, basına ve üyelere iftar yemeği verildi. İftara katılım yoğun oldu. Bin 500 kişilik salonun tamamını dolduran Türk Ocaklılarla birlikte oruç açılmasının ardından konuşan Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, konuşmasında mesajlar verdi.

 

Zenginbal, konuşmasında günümüzde milliyetçilik ideolojisinin, Türk-İslam ülküsünün unutturulmaya çalışıldığını belirtti.

 

MİLLİYETÇİLİK UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

 

Zenginbal, “60 kuşağı, 68 ve 70 kuşağı, 80 kuşağına baktığınızda hep bir ideolojinin bir kavganın peşinde koşan bir neslin tartıştığını görüyoruz. Günümüzde 2000 yılların kuşağı artık ideolojilerin fikirlerinin konuşulmadığı bir kuşak haline geldi. Türk milliyetçiliği fikri önceden ciddi yazarlarla ciddi dergilerle tartışır haldeyken bugün bu fikirlerin ideolojilerin tartışılmadığını görmekteyiz. Türk milliyetçileri olarak fikir noktasında artık nizamı alem ülküsünü, Türk İslam ülküsünü unutmuş veya unutturulmuş durumdayız. Bu fikirleri bizim yapan dava adamı yapan fikirlerin tekrar ayakta kalması hafızalarda tekrar yer edinmesi dün ağzına bu fikirlerin uzağından kenarından geçecek sözleri almayan kişilerin bugün bu sözlere hakim olması, kullanıyor olması bizim bu alanda eksikliğimizin bir göstergesi olsa gerek. Onun için bu argümanların veya bu ideolojilerin ayakta tutulması ve adam gibi konuşulması gerekmekte. Allah’a çok şükür ki Türk Ocakları’nın çıkardığı Türk Yurdu Dergisi var. Allah ocaklarımızı başımızdan eksik etmesin.  Bu manada da çıkmasına engel olanlara fırsat vermesin” dedi.

 

AYIPLAR, SAVCIYLA TAYİNLE ÖRTÜLMEZ”

 

Bir Müslümanın bir diğer Müslümanın ayıbını örtmesi gerekirken bugün ayıpların ve hataların farklı yöntemlerle ifşaa edildiğini söyleyen Zenginbal, “Nefsimizi yenip bir türlü Müslüman Müslümanın ayıbını gece gibi örtmeli diyoruz ama ayıbı da ifşa etmede geri kalmıyoruz. Ben yanlış yapıyorsam beni de uyarın ben de örtmek zorundayım. Biz Türk milliyetçileri olarak birilerine örnek olmalıyız. Birilerinin ayıplarını örtmek için savcı gönder, tayinini çıkar değil. Ayıbı ben mi yapıyorum? Ben yapıyorsam cezamı muhakkak kesin. Müslüman kul hakkı yemez. Günümüzde öyle bir kul hakkına giriyoruz ki hele bunu Müslümanım diyen adamlar yapıyorsa artık diyecek laf yok” diye konuştu.

 

MAKAM SAHİPLERİ ZUL EDİYOR”

 

Zenginbal makam sahiplerinin kendileri gibi düşünmeyen kişilere ise zul ettiğini söyleyerek bunun vatan hainliği olduğunu belirtti. Zenginbal, “Makam devletin makamıdır. Şahsın makamı değildir. Bizim yaşadığımız kurumlarda da diğer devlet kurumlarında da benim düşüncemde değilsin. Biz Türkiye’de yaşıyorsak beraber iyi geçinmek zorundayız. Omuz omuza vermek zorundayız. Ben yarın yönetici olursam benim düşüncemde olmayan adama zül ediyorsam bu vatana hainlik ediyorumdur. Lütfen birbirimizin ayağına basmayalım.  Basana da müsaade etmeyelim. Omuz omuza verelim güçlü bir Türkiye’nin temellerini atalım. Türk milliyetçisi Türk devletinin bekası haricinde devletinin haricinde kimseye biat etmez. Diyeti ödenir mi, ödenir. Gerekirse 15 Bin de ödenir 100 Bin de ödenir. Ama Türk milliyetçileri kula değil devletin bekası için ödeyecektir. Ödemesi gerekirse de hiçbir zaman geri kalmadı kalmayacaktır” dedi. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü